Wszyscy fani tytułu League of Legends mają powód do zadowolenia. Do takich miejsc jak PLE i ESL Mistrzostwa Polski dołącza Ultraliga – nowa profesjonalna liga, która wystartuje 1 października!

Najpopularniejszy tytuł z gatunku MOBA – Liga Legend, w naszym kraju nie ma się za dobrze. Niejednokrotnie możemy usłyszeć, że LOL nie jest opłacalny na naszym podwórku. Organizacje przeważnie posiadają formację w CSa, wolą wejść w świat gier battle royale, bo wiedzą, że na grze od RIOTu ciężko jest zarobić i dywizja w LOLu może przysporzyć o ból głowy.

Pewnie każdy z Was kojarzy reklamę, gdzie Goździkowa na migreny poleca Etopirynę. Nie bez powodu piszę tu o tym, gdyż reklamy są bardzo częstym elementem ramówki telewizyjnej, a właśnie jedna ze stacji telewizyjnych od października transmitować będzie Ultraligę. Polsat Games, platforma IPLA, Youtube oraz Twitch, to miejsca gdzie będą transmitowane mecze ligi. Drużyny, które zmierzą się w walce o nagrody pieniężne z puli 100 000 zł nie zostanę wyłonione z kwalifikacji, a zaproszone przez organizatorów. Spotkania odbywać będą się w poniedziałki i wtorki i transmitowane będą z nowego, dedykowanego esportowi studia o powierzchni 500m2! Do końca roku Polsat Games planuje pokazać 130 godzin ligowych zmagań na żywo.  Każda transmisja będzie zawierać segmenty publicystyczne przed i po meczach oraz specjalistyczną, znaną z tradycyjnych transmisji sportowych analizę. Za produkcje telewizyjną odpowiada firma Frenzy.

– Pokażemy esportowe zmagania w sposób w jaki nie robił tego jeszcze nikt w Polsce. – tłumaczy Bartosz Pawlik, dyrektor kanału Polsat Games – Oprócz czołowych zawodników zaangażowaliśmy najlepszych ekspertów i komentatorów, a sama oprawa show będzie o kilka poziomów wyżej, niż bywało do tej pory w Polsce. Wierzymy także, że dzięki wsparciu telewizji sam poziom sportowy mocno wzrośnie, a sponsorzy zauważą potencjał wynikający z inwestowania w drużyny esportowe. 

Nie pozostało nam nic innego jak wytrzymać do końca września, by 1 października usiąść wygodnie przed telewizorem i obejrzeć najlepsze krajowe drużyny w walce o naprawdę spore pieniądze!