Polakom w spotkaniu eliminacyjnym przyszło mierzyć się z zawodnikami GAMERZONE, którzy po dzisiejszym meczu muszą pożegnać się z turniejem.

Mecz w formacie BO3 rozpoczął de_mirage. Gracze adwokacik zaczęli rozgrywkę po stronie antyterrorystów, a ich gra, mimo przegranej rundy pistoletowej, od początku wyglądała obiecująco. Nie brakowało emocji, a widzowie podziwiać mogli ciekawe wymiany rund. Nasi rodacy grali dość efektywnie, lecz nie na tyle, by zapewnić sobie wysokie prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 na korzyść „morelza” i spółki. Zmiana stron przyniosła zawodnikom GAMERZONE kolejne zwycięstwo w rundzie pistoletowej, po którym szybko inicjatywę przejęli gracze adwokacik. Polacy wyśmienicie radzili sobie po stronie atakującej, bezproblemowo zdobywając rundy i oddalając się przeciwnikowi. Ich dominacja w szybkim tempie zapewniła im zwycięstwo na de_mirage, który zakończył się wynikiem 16:9.

Mapą, która rozstrzygnęła losy obu drużyn było de_inferno. Początek spotkania był po prostu deklasacją w wykonaniu Polaków, którzy prowadzili aż 9:0. Dalsza gra, mimo większego oporu ze strony Węgrów, nadal toczyła się pod dyktando ekipy „SZPERA”, a najlepiej zobrazuje to wynik 12:3 widniejący na koniec pierwszej połowy. Zmiana stron spowodowała ożywienie w szeregach GAMERZONE. Zawodnicy z Węgier pokazali, że nadal są w grze i chcą walczyć o pozostanie na turnieju. Walczyli dzielnie, sprawiając Polakom momentami niemałe kłopoty, jednak było to za mało, aby wyrwać graczom adwokacik niemal pewne zwycięstwo. Inferno zakończyło się wynikiem 16:12, zatem całe spotkanie wynikiem 2:0 (16:9, 16:12) zwyciężyli gracze z Polski i to oni będą kontynuować walkę o triumf w Budapeszcie. Gratulujemy i mamy nadzieję, że przygoda Polaków z V4 trwać będzie do samego finału!