Kolejnym spotkaniem pierwszego dnia londyńskiego majora było starcie pomiędzy Team Spirit a Vega Squadron.

Mapą na której mierzyły się obie formacje, był de_mirage. Spotkanie od samego początku zdawało się przebiegać po myśli Team Spirit, które zgarniało rundę za rundą, już po chwili prowadząc 5:0. Vega zdołała  ugrać dwie rundy, co było tylko impulsem do działania dla Spirit, które niemiłosiernie powiększało swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3, więc zakończenie mirage’a przez TS wydawało się być formalnością. Wszystkich kibiców spotkała jednak niemała niespodzianka, bowiem Vega powoli odrabiała straty, poczynając od rundy pistoletowej, kończąc na rundach full na full. Wydawać by się mogło, że Team Spirit nie wypuści tak wysokiego wyniku z rąk, stało się jednak zgoła inaczej i to Vega Squadron wygrał swoje pierwsze spotkanie w Londynie wynikiem 16:14.

Faceit Major London 2018

de_mirage

16 14

Przed Hellraisers stanęło niezwykle trudne zadanie, bowiem ich rywalem był triumfator Dreamhack Masters – Team North. Wydawać by się mogło, że North będące na fali, rozgromi HR na overpassie, stało się jednak zgoła inaczej. Pierwsza pistoletówka trafiła na konto drużyny „woxica”, która przetrwała force’a przeciwnika, powiększając swoje prowadzenie. Dopiero pierwszy full przyniósł Duńczykom zwycięstwo, jednak w dalszych rundach lepiej prezentowało się HR, powoli powiększając swoją przewagę. W pewnym momencie ekipa ze wschodu prowadziła aż 8:2, więc pierwsza połowa zapowiadała się naprawdę źle dla duńskiej formacji. Jednak  pomimo sporego prowadzenia rywala, North zdołało wrócić do gry odrabiając wynik na 8 do 7.  Początek drugiej części gry zapowiadał się o wiele lepiej dla HR, które pokazywało kawał naprawdę dobrego CS-a, uciekając rywalowi z wynikiem. Już po kilku chwilach HR było bliskie zwycięstwa, jednak Duńczycy zdołali doprowadzić do dogrywki. W doliczonym czasie gry lepiej zaprezentowało się HellRaisers, które wygrało overpassa wynikiem 19:17.