Wielki powrót Guardiana do Natus Vincere

Wielki powrót Guardiana do Natus Vincere

2020-12-22 Starladder Major w dalszym ciągu zbiera swoje transferowe żniwa. Po ostatnich zmianach w MIBR oraz NiP, nadszedł czas na inną legendarną ekipę, Natus Vincere. Ukraińska organizacja ogłosiła, że w jej szeregi powraca słowacki snajper - GuardiaN!

Słowak zastąpi w Na'Vi ikonę ukraińskiego CSa, "Zeusa", który niedawno ogłosił zakończenie kariery. Zespół ma za sobą nieudany występ w Moskwie podczas tamtejszego turnieju z serii BLAST, gdzie "S1mple" i spółka nie wygrali ani jednego meczu. Dwa tygodnie temu zawodnicy ukraińskiej formacji zakończyli również swoją przygodę na berlińskim Majorze, odpadając już w ćwierćfinale z NRG.

28 letni snajper przechodzi z FaZe Clan, w którym spędził ponad dwa lata, po odejściu właśnie z Natus Vincere. Z ukraińską formacją "GuardiaN" był związany w latach 2013-2017. W tamtym okresie udało mu się z zespołem zająć drugie miejsce podczas Majorów w Columbus i Cluj-Napoca oraz wygrać kilka dużych turniejów, takich jak ESL One New York 2016. W barwach FaZe, Kovacs wygrał m.in. ESL One: New York 2017, 4. sezon ECS czy też ostatnio BLAST Pro Series: Miami 2019. Jako zawodnik amerykańskiej organizacji zajął również drugie miejsce podczas Eleague Major Boston 2017, przegrywając w wielkim finale z Cloud 9.

Organizacja ogłosiła także, że nowym trenerem dywizji CS:GO zostanie kolejna legenda ukraińskiego Countera,  Andrey 'B1ad3' Gorodenski. Były zawodnik m.in. Flipsid3 Tactics pełnił ostatnio rolę dyrektora esportowego w NaVi. Wcześniej był trenerem znanych w strefie CIS zespołów takich jak Gambit czy HellRaisers.

Pierwszym turniejem, na którym będziemy mogli zobaczyć dwie nowe-stare twarze w zespole Natus Vincere, będzie DreamHack Masters Malmö. Szwedzki turniej odbędzie się na początku października. Wiadomo również, że podopieczni "B1ad3'a" wezmą udział w 10. sezonie ESL Pro League oraz ostatnim turnieju z serii BLAST - BLAST Pro Series Copenhagen.

 Egor "flamie" Vasilyev Aleksandr "s1mple" Kostyliev Denis "electronic" Sharipov Kirill "Boombl4" Mikhailov Ladislav "GuardiaN" Kovács

 Andrey "B1ad3" Gorodenskiy (trener)

  https://twitter.com/natusvincere/status/1175093505422766081