Organizacji x-kom AGO w ostatnim czasie udało się przedłużyć dwie oferty współpracy. Tym razem „Jastrzębiom” udało się zawrzeć nową współpracę z marką Garmin – amerykańskim producentem odbiorników GPS oraz urządzeń wearables.

Zawodnicy x-k0m AGO mają zostać wyposażenie w najnowsze zegarki firmy Garmin z serii fenix 6. Urządzenia będą śledzić aktywność graczy podczas treningów, wyjazdów na turnieje LAN-owe czy też podczas relaksu.

“To niesamowite, że lider technologii pomiarowej na świecie, zdecydował się na współpracę z naszą organizacją. Produkty tworzone przez markę Garmin to najwyższa półka. Korzystają z nich najlepsi sportowcy na świecie, uprawiający sporty ekstremalne. Niezmiernie cieszy nas fakt, iż zegarki, które otrzymamy posiadają funkcje, dzięki którym możemy realnie analizować parametry życiowe zawodników, które będą uwzględniane przy planowaniu optymalnego cyklu treningowego naszych zawodników. Dodatkowo sama marka jest na tyle silnie zakorzeniona w sporcie, że jest to wymarzony partner dla x-kom AGO.” -powiedział Jakub Szumielewicz, prezes organizacji x-kom AGO.

Co ciekawe, zawodnicy x-kom AGO jako pierwsi esportowcy na świecie będą tymi, którzy korzystać będą z technologii Garmina. Zegarki na rękach „Jastrzębi” zobaczyć będzie można podczas Intel Extreme Masters w Katowicach. Podczas tego wydarzenia w turnieju StarCraft2 udział weźmie Mikołaj „Elazer” Ogonowski.

Przeczytaj:  WCS 2016 Global Finals: SK Telecom T1 przegrywa w finale rozgrywek!

fot. x-kom AGO