Wiosenny cykl BLAST Premier rozpoczął się w zeszłym tygodniu. Wtedy to grupa A, w której znaleźli się reprezentanci FaZe, Liquid, NiP oraz MIBR, pokazała, że rozgrywki od RFRSH to skarbnica emocji. Dziś po południu swoje zmagania w cyklu rozpoczną kolejne ekipy.

Zeszłotygodniowe potyczki grupy A obfitowały w naprawdę wiele emocji. Plasowane na trzecim miejscu światowego rankingu Liquid było murowanym faworytem do wygranej. Na ich drodze stanął jednak FaZe Clan, który po ostatnich transferach solidnie się prezentuje. Trzy mecze, trzy zwycięstwa – takim bilansem międzynarodowy miks zakończył zmagania w Londynie. Amerykańska formacja musiała zatem zadowolić się drugim miejscem. Słabiej pokazali się natomiast zawodnicy ze Szwecji oraz Brazylii. NiP i MIBR zakończyli zmagania w strefie, która gwarantuje im udział w BLAST Showdown.

Walkę o zwycięstwo w całym cyklu rozpoczną dziś drużyny grupy B. Inauguracyjny pojedynek powinien wystartować o 16:30, a wezmą w nim udział Natus Vincere oraz Vitality. Widowisko zapowiada się niezwykle ciekawe z wielu względów. Przede wszystkim, naprzeciw siebie zobaczymy najlepszych zawodników 2019 roku wg rankingu HLTV. „ZywoOo” oraz „s1mple” będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i czarno na białym pokazać, kto jest aktualnie w lepszej dyspozycji. Ta na pewno nie opuszcza zespołu z regionu CIS, bowiem wczoraj zakończyło się ICE Challange, podczas którego Na’Vi było o krok od zwycięstwa. Ulegli jednak 1-3 mousesports. Jak będzie dziś? Przekonamy się już o 16:30!

Przeczytaj:  MICHU w zamkniętych kwalifikacjach do Minora!

Pełny harmonogram weekendu z BLAST Premier Spring Series 2020:
Piątek:

16:30 – Natus Vincere vs Vitality

20:30 – Astralis vs Complexity

Sobota:

16:30 – mecz przegranych

20:30 – mecz wygranych

Niedziela:

16:30 – mecz decydujący

20:30 – finał