Na koniec drugiego tygodnia ESL Mistrzostw Polski w szranki stanęły drużyny x-kom teamu i Pride. O dziwo obie ekipy nie stawiły się na banowaniu map, więc zostały one wybrane losowo.  Na nuke’u Pride zwyciężyło rundę z pistoletami a co za tym idzie kolejne dwie rundy, szybko więc mogliśmy zobaczyć wynik 3:0. Na pierwszej rundzie full x-kom skutecznie odpowiedziało rywalom i błyskawicznie doprowadziło do remisu 3:3. Od tego momentu rundy były zdobywane na przemian przez obie drużyny, jednak w końcówce „stark” i spółka byli lepsi wygrywając pierwszą połowę 9:6. Po zmianie stron to x-kom zdobyło „pistolety” i uciekło rywalom rezultatem 12:6. „Orły” odrobiły jednak trzy punkty sprawiając, że wynik 12:9 nie wyglądał już tak tragicznie. W końcówce jednak drużyna Daniela „Stompa” Płomińskiego nie wypuściła zwycięstwa z rąk, kończąc mapę 16:11.

x-kom team

ESL Mistrzostwa Polski Season 17

de_nuke

16:11

PRIDE
1 0

Po przerwie obie drużyny wróciły na mapę de_dust2. Tam Pride ponownie dobrze rozpoczęło grę zdobywając „pistoletówkę”, co przyczyniło się w zdobyciu kolejnych rund i wyniku 4:0. Na tym „orły” jednak nie spoczęły wpisując kolejne punkty na swoje konto. X-kom z wyniku 7:1 poprawiło nieco wynik na 7:4. Finalnie to ekipa Michała „cranka” Krystyniaka wygrała połowę 10:5. W drugiej połówce x-kom team ugrało „pistolety”, lecz ekipa Stompa odpowiedziała już na rundzie force. Dzięki wygranej Pride odskoczyło przeciwnikowi na 12:7. W  końcówce i Pride, i x-kom na przemian ugrywali rundy, jednak ostatecznie to popularne „orły” wyszły na tym lepiej wygrywając dust2 wynikiem 16:11.

x-kom team

de_dust2

11:16

PRIDE
0 1

Wszystkie mecze 17 sezonu ESL Mistrzostw Polski dostępne wraz z polskim komentarzem w ESL.TV POLSKA i na SPORT.TVP.PL