Polska Liga Esportowa i Polska Grupa Energetyczna w miniony weekend gościły w Łomży, gdzie odbył się turniej PGE Nowy Poziom PLE. Oprócz oglądania rozgrywek esportowych, przybyli kibice mogli zagrać w popularne tytuły gier i posłuchać paneli edukacyjnych prowadzonych przez specjalistów.

Podczas turnieju w Łomży oglądaliśmy zmagania finałowe w czterech tytułach. W zmaganiach FIFA zwyciężył Sebastian “szlasky” Szlaski, dla którego był to trzeci LAN-owy sukces z rzędu w rozgrywkach PGE Nowy Poziom. Wcześniej triumfował także na turniejach w Łodzi i Chełmie. W rozgrywkach Clash Royale najlepszy okazał się Patryk “PT koksu11” Nowak, a zawody League of Legends zwyciężyła formacja L4 MVE EDITION. Zwieńczeniem całodniowej rywalizacji był finał rozgrywek CS 2, w których najlepsza okazała się ekipa szakaraka, która pokonała FastNFurious i zgarnęła 5000 złotych nagrody głównej.

Nieodłącznym elementem wydarzeń Polskiej Ligi Esportowej są bezpłatne strefy edukacyjne ze specjalistami w różnych dziedzinach. Nie inaczej było w Łomży, gdzie odwiedzający mieli okazję wziąć udział m.in. w treningu percepcyjno-kognitywnym prowadzonym przez przedstawicielkę AWF Biała Podlaska, prelekcji Zuzanny Hejduk-Mostowy na temat neurofeedbacku, czy spotkaniu z Grzegorzem “Szpero” Dziamałkiem, Pawłem “innocentem” Mockiem i Bartoszem “bejottem” Jakubowskim, utytułowanymi profesjonalnymi zawodnikami esportowymi.

Przeczytaj:  Znamy zwycięzców polskich kwalifikacji RED BULL Campus Clutch. Studenci lecą do Turcji!

“PGE Nowy Poziom PLE to kompleksowy projekt esportowy, gdzie nie tylko organizujemy turnieje w popularne tytuły, ale również edukujemy i pokazujemy esport w różnych regionach Polski, gdzie takich wydarzeń jest mniej lub w ogóle nie ma. Z eventu na event widzimy wzrost zainteresowania i świadomości lokalnych społeczności na temat sportów elektronicznych i działań Polskiej Ligi Esportowej. Już teraz zapraszamy 24 listopada do Białej Podlaskiej, gdzie odbędą się finały tegorocznego cyklu rozgrywek PGE Nowy Poziom PLE – mówi Adam Gil, Head of Esports Polskiej Ligi Esportowej.

PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek edukacyjno-esportowych na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, wychowywanie nowych talentów i rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią.