Zakończyła się premierowa edycja projektu PGE Nowy Poziom PLE w 2023 roku. 64 zawodników przyjechało do Łodzi, by rywalizować o nagrody w turnieju edukacyjno-esportowym, ale tylko ośmiu z nich mogło cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

Podczas turnieju rozgrywanego w BaseStack Łódź dopisała nie tylko pogoda, ale również frekwencja i poziom rywalizacji. Mimo iż turniej przeznaczony jest dla graczy amatorów, rozgrywki finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzają nie tylko uczestnicy, ale i ambasadorzy.

Zmagania prowadzone były w 4 tytułach: Clash Royale, FIFA 23, Teamfight Tactics oraz Coutner-Strike: Global Offensive. W pierwszym z nich triumfował Wiktor “InThrill125” Bylicki, który oprócz tytułu mistrza zgarnął 1500 złotych. W zawodach na wirtualnej murawie najlepszy okazał się Sebastian “szlasky” Szlaski, a sam finał był chyba najbardziej widowiskowym meczem tego dnia w BaseStack Łódź. Trzy spotkania, dogrywka, a wszystko wyjaśniło się dopiero po rzutach karnych. Być może o finalnym sukcesie Szlaskiego przesądził jego tata, który przez cały dzień z całych sił wspierał i motywował swojego syna.

Jeśli chodzi o rywalizację w Teamfight Tactics, to do Łodzi przyjechali absolutnie czołowi polscy gracze, ale ostatecznie najlepszy okazał się Damian “TrybleH” Cieszewski. On podobnie jak zwycięzcy wszystkich zmagań indywidualnych, odebrał czek na 1500 złotych. Ostatnim finałem tego dnia, była rywalizacja w Counter-Strike: Global Offensive. Tam triumfowała formacja Kacpra “next1me” Parakowskiego, która w finale pokonała ekipę “americano”.

Przeczytaj:  Illuminar Gaming wyrywa PGE Dywizję Mistrzowską Polskiej Ligi Esportowej

“Projekt PGE Nowy Poziom PLE został stworzony z myślą o graczach-amatorach, którym chcieliśmy stworzyć miejsce do edukacji, rywalizacji i rozrywki. Wydaje mi się, że event finałowy w pełni spełnił te założenia, co tylko potwierdza feedback jaki zbieramy od zawodników, prelegentów i fanów. Uważam, że położyliśmy pierwsze cegiełki pod budowę trwałych, esportowych fundamentów, które zaprocentują rozwojem branży w kolejnych latach” – mówi Adam Gil, Head of Esports Polskiej Ligi Esportowej.

Oprócz rozgrywek esportowych na miejscu odbywały się również warsztaty edukacyjne, które prowadzili: Grzegorz “szpero” Dziamałek (utytułowany gracz Counter-Strike’a), Bartosz “bejott” Jakubowski (wicemistrz świata FIFA 22 z reprezentacją Polski) oraz Zuzanna Hajduk-Mostowy (psycholog sportu).

Zwycięzcy PGE Nowy Poziom PLE:

TFT

Damian “TrybleH” Cieszewski

Clash Royale

Wiktor “InThrill125” Bylicki

FIFA

Sebastian “szlasky” Szlaski

CS:GO

Kacper “next1me” Parakowski

Hubert “Nami” Mikoś

Wiktor “witex” Woźniak

Oliwier “swizek” Janus

Beniamin “BNK” Mielewczyk

Kolejna edycja turnieju PGE Nowy Poziom PLE rozpocznie się już 6 maja, a zapisy rozpoczną się za kilka dni tutaj. Zapraszamy serdecznie do rejestracji i spróbowania swoich sił.