W 3 rundzie pierwszej fazy trzeciego sezonu turnieju LOOT.BET Illuminar Gaming podejmowało fińskie HAVU. Niestety, mimo zawziętej walki, Polacy ulegli 0:2 i na awans do fazy play-off muszą jeszcze poczekać.

Spotkanie rozgrywane było w formacie Best Of Three, a wybór map prezentował się następująco: Train (wybór HAVU), Vertigo (wybór IHG), Nuke (decydująca).

Pierwszą mapę lepiej rozpoczął zespół „Innocenta”, który jako strona CT po 5 rundach miał na swoim koncie 4 punkty. W odpowiedzi „ZOREE” i spółka rozpoczęli dominacje Polaków, zwyciężając aż 8 rund z rzędu i wychodząc na prowadzenie 9:4. Ostatnie dwie potyczki wygrali gracze Illuminar, którzy do drugiej części spotkania przystępowali ze stratą trzech „oczek”. Po zmianie stron drużyna IHG wygrała rundę pistoletową i kolejne cztery starcia, doprowadzając do wyniku 11:9. W dwudziestej pierwszej rundzie zawodnicy z Finlandii powstrzymali ofensywę Polaków na następne trzy rundy doprowadzając do wyniku 13:11 dla HAVU. Antyterroryści odpowiedzieli dopiero w dwudziestej piątej fazie, jednak nie udało im się zwyciężyć w kolejnym starciu. Następnie to zespół „STOMPa” zdobył swój trzynasty punkt, jednak na tym skończyła się walka o zwycięstwo na Trainie, gdyż Finowie dopełnili formalności i wygrali pierwszą mapę 16:13.

Przeczytaj:  Wieczór z Polakami w ESEA MDL

Vertigo lepiej rozpoczęli reprezentanci HAVU, którzy wygrali dwie pierwsze rundy. Mimo to ”mono” i spółka zdobyli cztery punkty. Po tym Finowie poczuli przypływ sił i zaczęli dominować zawodników IHG, wygrywając pozostałe siedem faz pierwszej połowy. Po 15 rundach „Twixie” i drużyna prowadzili 11:4. Początkowo po zmianie stron gra Polaków nie uległa poprawie, a zawodnicy z Finlandii punktowali ich runda po rundzie, doprowadzając do wyniku 14:4. Od dziewiętnastej tury mogliśmy oglądać przebudzenie Polaków, którzy po chwili prezentowali się coraz lepiej, aż w końcu zbliżyli się do rywali, niemalże się z nimi równając. Niestety, terroryści zdobyli punkt meczowy, którego na szczęście nie udało im się obronić, a Polacy wykorzystując to, doprowadzili do dogrywki! W której, po długiej i zaciekłej walce, ostatecznie triumfowali Finowie, pokonując naszych rodaków 31:29.