Illuminar Gaming pokonało x-kom AGO w finale ESL Mistrzostw Polski, tym samym inkasując 80.000 zł oraz slota w zamkniętych kwalifikacjach IEM Katowice.

Pierwszą mapą finału było Vertigo wybrane przez drużynę Jastrzębi, jednak to IHG zdominowało początkową fazę gry. AGO po kilku srogich przegranych odżyło i nie pozostało dłużne rywalom, do końca połowy nie oddając oczka przeciwnikom. Mimo wszystko druga część spotkania układała się pod dyktando Illuminar, które zamknęło mapę wynikiem 16:12. Po chwili przerwy, naszym oczom ukazał się Train, którego otworzyło X-KOM AGO wygrywając pistoletówkę. Druga połowa popularnych „pociągów” zdecydowanie należała do Furlana i spółki, którzy zabezpieczyli mapę wynikiem 16:6. Mapą decydującą o Mistrzostwie Polski został dobrze wszystkim znany Mirage, gdzie pierwszą połówkę zwyciężył zespół Innocenta 9:6, a w drugiej części mapy po wygranej rundzie pistoletowej poszli za ciosem kończąc ostatnią mapę wielkiego finału wynikiem 16:6.

Illuminar w zasadniczej fazie turnieju uplasowało się na 3. miejscu w tabeli, jedynie z jednym punktem straty do drugiej pozycji zapewniającej bezpośredni awans na lanowe finały, którą okupowała Wisła Kraków. Gracze IHG zmuszeni byli do rozegrania ćwierćfinałowego spotkania, którego stawką był wyjazd do Katowic. Ich przeciwnikiem został CleantMIX, jednak po zaciętej pierwszej mapie, ekipa pod dowództwem Oskarisha nie pozostawiła złudzeń, komu należy się turniej lanowy. Pierwszym rywalem na finałach okazała się drużyna Białej Gwiazdy, którą pokonali wynikiem 2:1 ,natomiast w finale czekały już Jastrzębie, które nie były w stanie zatrzymać rozpędzonej ekipy IHG. MVP turnieju został przedstawiciel zwycięskiego zespołu Paweł „Innocent” Mocek.