Pełen emocji listopad kończymy w równie imponujący sposób. A to za sprawą dwóch nadchodzących turniejów: DH Open Winter 2019 w Jönköping oraz finałowego lana 8. sezonu ECS-a.

Mroźna Szwecja zaprasza zaplecze

Od razu należy wspomnieć, że na tym turnieju nie pojawią się światowej klasy drużyny z tzw. tieru 1. Impreza o zdecydowanie mniejszym prize poolu nastawiona jest na drużyny spoza czołowej dziesiątki. Czy oznacza to jednak, że turniej będzie pozbawiony emocji oraz solidnego countera? Cytując klasyka: „nic bardziej mylnego”. Turnieje takiej rangi to idealny sposób na sprawdzenie się drużyn w warunkach lanowych, zdobycie jakże potrzebnego doświadczenia w grze na scenie, a dla lokalnych fanów CSa możliwość spotkania się z graczami oraz obcowania z grą na żywo.

DH Open Winter rozpocznie się 29 listopada (piątek) i potrwa do niedzieli. Do zmagań przystąpi 8 drużyn, z czego sześć dostało bezpośrednie zaproszenia, natomiast dwie musiały powalczyć w regionalnych kwalifikacjach online.  Cała stawka została podzielona na dwie grupy. Oto one:
(w nawiasie podana aktualna pozycja w rankingu HLTV.org)

Grupa A

 1. forZe (#18)
 2. Furia (#13)
 3. Marskalk (#88) – slot wywalczony w szwedzkich kwalifikacjach
 4. Tricked (#23)

Grupa B

 1. CR4ZY (#17)
 2. Godsent (#23)
 3. Heroic (#16)
 4. Sj (#64) – slot wywalczony w Elisa Viihde League
Przeczytaj:  V4 Future Sports Festival startuje już dziś. W grze m.in. VP i Adwokacik!

Mecze otwarcia oraz zwycięzców odbędą się w formacie best-of-one, natomiast spotkania eliminacyjne oraz decydujące o wyjściu z grupy w formacie BO3. Play-offy to już system single elimination – przegrywasz – odpadasz, również BO3. Finał, którego stawką jest 50 tysięcy dolarów odbędzie się w niedzielę o 17:00.  Warto na koniec wspomnieć, że turniej w Jönköping będzie rozgrywany bez możliwości zmiany modelu swojej postaci. Opcja ta, dodana przez ostatni patch w operacji Shattered Web, w niektórych przypadkach mocno może wpłynąć na rozgrywkę, faworyzując jedną ze stron.

Początek już o godzinie 12:00 w piątek.

 

Starcie gigantów w Arlington

Esports Championship Series organizowany po raz ósmy przez platformę FaceIt to idealna alternatywa dla tych, którzy chcą, w najbliższym czasie obejrzeć countera na najwyższym światowym poziomie.  7 z 8 uczestniczących drużyn to ścisła czołówka rankingu HLTV.
Turniej z pewnością odpowie nam na kilka pytań. Czy Astralis zasłużenie wróciło na pierwsze miejsce rankingu? W jakiej formie jest Team Liquid, który był nieobecny w ostatnim czasie?Czy fnatic powtórzy sukcesy z września i czy naprawdę zasługuje na trzecie miejsce? Evil Geniuses wróci do formy z ESL ONE NY? W świetle ostatni plotek dotyczących Ninjas in Pyjamas oraz drużyny Dignitas, jak poradzi sobie NiP na tym turnieju?  Po udanym występie podczas CAC 2019 w Szanghaju, drużyna MiBr, ma chrapkę na więcej. Uda im się to? Avangar będzie czarnym koniem imprezy?

Przeczytaj:  BIG lepsze od MiBR!

Jak możemy zauważyć, niewiadomych jest dużo, a odpowiedzi na nie już niedługo bo…

Turniej rozpoczyna się 28 listopada (czwartek) i potrwa do niedzieli. System rozgrywek jest dokładnie taki sam jak podczas DH Open Winter. Dwie grupy po 4 drużyny. 2 przechodzą do półfinałów rozgrywanych w formacie best-of-three. Różnica jest taka, że w niedziele odbywa się mecz pokazowy oraz wielki finał, a w Szwecji mają miejsca dwa półfinały oraz mecz o puchar całego turnieju. No i oczywiście kwota do wygrania jest diametralnie inna. Drużyna, która skończy zmagania na pierwszym miejscu, otrzyma 225 tysięcy dolarów z całej puli, równej 500 tys.

Jak w Jönköping, tak i w Arlington podczas finałów ECSa, organizatorzy zdecydowali się nie używać dodatkowych modeli postaci.

Grupa A

 1. Evil Geniuses (#2)
 2. Liquid (#4)
 3. NiP (#9)
 4. Avangar (#11)

Grupa B

 1. Astralis (#1
 2. Fnatic (#3)
 3. MiBr (#14)
 4. Sharks (#38)

Końcówka tego miesiąca zapowiada się bardzo interesująco. My nie możemy się już doczekać!