Finał rozgrywek ESEA Advanced zakończony. Całą fazę play-off zdominowała ACTINA PACT, która kilka chwil temu wynikiem 2:0 pokonała Tricked Esports.

Mecz rozpoczęliśmy na de_dust2. Już pierwsze rundy zapowiadały niezwykle wyrównane starcie. Wymiana runda za rundę trwała długie minuty, jednak zwycięsko z tego starcia wyszli Polacy. Odbili się od dna i zdominowali pierwszą połowę wynikiem 12:3. Po zmianie stron Duńczycy odpowiedzieli i pomimo bliskich rund coraz bardziej powiększali swój dobytek punktowy. PACT znalazło jednak sposób na rywala i kilkoma szybkimi atakami zapewnili sobie piętnaste oczko. To jednak nie wystarczyło, bowiem po raz kolejny mogliśmy oglądać dobrą dyspozycję Tricked. Duńczycy w ostatnim momencie doprowadzili do dogrywki, jednak przegrali ją wynikiem 3:2.

Druga mapa była wyborem Polaków. Na de_inferno bardzo dobrze rozpoczęli jednak Duńczycy. Szybka runda pistoletowa zapewniła im punkt, mimo to, Polacy nie próżnowali. Krótkie serie zwycięstw jednej i drugiej ekipy ostatecznie zakończyły się na korzyść Tricked. Pięć rund po stronie atakującej nie był dla PACT wymarzoną sprawą, jednak mieliśmy nadzieję na przebudzenie. Tak też się stało. Dzięki wygranej rundzie pistoletowej PACT ruszyło do ataku, zostawiając przeciwnika w tyle. Pojedynczo zdobywane rundy przez Tricked nie były dla „naszych” problemem i sprawnie udało się wykończyć spotkanie.

Przeczytaj:  Arka Gdynia wkracza na scenę CS:GO! Zapisy trwają do końca września!

W kolejnym sezonie ESEA MDL zobaczymy zatem „Lunatica” i spółkę. Mamy nadzieję, że tam również uda się odnosić takie sukcesy, jak w lidze Advanced!