Faza play-off ESEA Advanced to ważny turniej dla ekipy PACT. Dobrą postawą podczas tych rozgrywek, mogą zapewnić sobie miejsce w ESEA MDL, czyli drugiej klasie rozgrywkowej, zaraz po ESL Pro League. Jak poradzili sobie w spotkaniu z Ambush w 1/8?

Pierwsza połowa mapy de_vertigo była niezwykle wyrównana. Pomimo dobrego początku dla PACT, Ambush stawiało opór. Na pewno na uwagę zasługuje to, że Polacy bardzo dobrze radzili sobie z pistoletami. Aż trzy razy wygrali rundę z kiepskim wyposażeniem, a kolejne dwa byli bardzo blisko, by tego dokonać. Ostatecznie pierwsza połowa padła łupem Duńczyków (8:7). Polacy po przerwie zaczęli grać jeszcze lepiej. Niemal perfekcyjnie rozgrywane rundy pozwoliły im szybko zakończyć mapę numer jeden. Dzięki stracie tylko trzech rund, PACT mogło przypisać sobie wynik 16:11.

Druga mapa pomimo słabszego początku, potoczyła się w kolejnych etapach bardzo dobrze dla Polaków. Duńczycy nie mieli okazji dobrze się rozpędzić i strona broniąca zakończyła się dla nich z ośmioma punktami na koncie. Po zmianie stron, gra PACTu wyglądała mniej solidnie niż przed przerwą. Ambush szybko doprowadziło do punktu mapowego na swoją korzyść, a Polacy musieli wracać z wyniku 10:15. Nie była to łatwa sztuka, jednak „lunAtic” i spółka podołali wyzwaniu. Pięć rund wygranych z rzędu zapewniło im dogrywkę, którą zdominowali 3:1.

Przeczytaj:  Wielki powrót do Fnatic! Flusha i Golden wracają do domu!

W kolejnej fazie rozgrywek, ACTINA PACT zmierzy się z Gambit Youngsters – akademią zespołu z regionu CIS. O tym meczu na pewno przeczytacie na łamach EsportRadio24!