Podczas wczorajszych ćwierćfinałów StarSeries Season 5 w Kijowie, AGO zostało pokonane  przez North 2:1 w systemie BO3.

Wyboru map, którego dokonały drużyny to kolejno:

  • de_train (Pick AGO)
  • de_dust2 (Pick North)
  • de_mirage (Mapa decydująca)

Sądząc po rozgrywanych niedawno meczach AGO – mogliśmy stwierdzić, że mapa de_train jest jedną z lepszych map z całej puli. Mecz zaczął się od dużej dominacji ze strony Duńczyków, bo aż do pierwszego granego full’a prowadzili 4:0. W tamtym momencie zdołaliśmy wygrać pierwszą rundę,  aczkolwiek następna znowu okazała się niepowodzeniem przez co oddaliśmy kolejną akcję do wyniku 5:1. Kolejny restart czasu na zegarze i kolejna urodzona szansa, że Nasi nie zdołają się tak zdominować ze strony North.

JEST! Wygrana, zdobywamy kolejny punkt i mamy już na tablicy wyników 5:2!

Niestety, ale kolejne rundy, już były bardzo pewnie prowadzone ze strony North i doprowadziło to do wyniku aż 3:12. Można było zauważyć to, że zawodnicy AGO mieli bardzo dopracowane rundy force, które dość częściej stwarzały zagrożenie zawodnikom drużyny przeciwnej niż rozgrywane rundy full.

Po przerwie – zmiana stron i odpowiedź ze strony AGO. Z niesamowitą grą snatchiego podczas pistoli, dzięki któremu runda została uratowana. Nadzieja znów powróciła u Naszych graczy, wkońcu to oni przez ostatni czas zaczęli robić zachwycające comebacki przy dalekich wynikach, gdzie już wiele osób twierdziło, że wynik jest przesądzony!

Wygrany force, a następnie full i na górze widnieje wynik 6:12 dla AGO!

Nagle – zawodnicy North przejmują tzw. pałęczkę i znów atmosfera zrobiła się wśród graczy napięta.  Powtarza się sytuacja z przed chwili  – suma sumą AGO wygrywa kolejne 3 rundy.

Już jest bliżej niż dalej, w głowie tylko pojawia się myśl: „Oby powrócili, utrzymali swój spokój taki, który wśród nich jest!”.

Znów to zachwianie, kolejne minimalne błędy chłopaków, przez które tracą punkt – jest już 9:14!

To co się dzieje podczas tego meczu jest czymś nieprawdopodobnym! Po raz kolejny w tym spotkaniu  AGO zdobywa 3 punkty pod rząd i jest 13:14 teraz tylko doprowadzić do remisu, utrzymać wszystko w spokoju  i równowadze a będziemy w domu.

Niestety, North wykorzystało błędy chłopaków z Polski i wygrali kolejne 2 rundy wygrywając pierwszą mapę 13:16.

 
Poza tym, kiedy widziałem mapy które wybierają oba zespoły, zacząłem się zastanawiać co tak naprawdę pokaże AGO na de_dust2. Nie wiedziałem czego się spodziewać, bo Polacy nie rozegrali jeszcze żadnego oficjalnego meczu na tej mapie. A także – czy są dość przygotowani taktycznie by sprostać na mapie przeciwników.

W pierwszych sześciu rundach zawodnicy z Polski wykazywali bardzo dobrą skuteczność i walczyli jak równy z równym. Tym samym doprowadzili do wyniku 4:2.  Radość nie trwała długo, gdyż to właśnie Duńscy gracze znaleźli rozwiązanie na grę taktyczną strony TT i od tego wyniku wygrali aż 9 rund pod rząd po stronie CT.

Zmiana stron i zmiana scenariusza!
Szczerze powiedziawszy, nie wyobrażałem sobie tak dobrej gry, ale również takiego powrotu ze strony naszych Jastrzębi. Chłopaki pozwolili przeciwnikom wygrać tylko lub aż –  trzy rundy, na samym początku rozgrywek. Od tego momentu wykorzystywali każdy błąd drużyny przeciwnej, TOAO czytał ich grę jak z nut. Ich rozgrywka przeciwko Duńczykom wyglądała fenomenalnie, każdy z Polskich zawodników –  grał wkońcu wpełni swoich możliwości.

Tak jak wspomniałem wcześniej, chłopaki oddali North tylko TRZY RUNDY! Co daje wynik 4:14 dla Duńczyków, po całej batalii na de_dust2 chłopaki z AGO nie oddali żadnej z pozostałych 12 rund!

To było coś pięknego dla nas kibiców, którzy mocno trzymali kciuki za Polaków. Komentarz Adama „Destra” Gila oraz Olka „Vuzzeya” Kłosa dodawał tyle pozytywnych emocji, że z każdą kolejną rundą, każdym fragiem Polaków, pojawiała się gęsia skórka na moich rękach.

Całą mapę AGO wygrało 16:14 i doprowadziło do remisu w mapach, pomiędzy obiema ekipami i tutaj się narodziła stara zasada powtarzana od dawna w CSGO: „Jeśli nie wygrywasz 2:0 to przegrywasz 2:1”, dlatego miałem nadzieję, że de_mirage ukaże nam zwycięstwo Jastrzębi.

 
Ostatni bastion, ostatnia nadzieja!

Ostatnią mapą, którą podjęły obie te ekipy było: de_mirage. Patrząc na ostatnie predyspozycje AGO na tej mapie stwierdziłem, że ekipa MSL’a będzie miała naprawdę trudną drogę do przebycia, by osiągnąć zamierzony cel.

Jastrzębie zaczęły po stronie CT i już od pierwszych minut gry starały się przejąć inicjatywę. Patrząc jak rozpoczęły się dwie pierwsze rundy miałem nadzieję, że AGO zdoła rozbić nie tylko skillowo North, ale jednocześnie psychicznie. Po tak wcześniejszej rozegranej mapie miałem nadzieję, że Duńskie Lwy nie będą wiedziały co się dzieje w grze i AGO postanowi to wykorzystać.

North po pierwszych dwóch rundach wygrało kolejne pięć i zdołało sobie zbudować całkiem niezłą ekonomię. Kolejne rundy szły wymiana za wymianę z dominacją North, gdzie wynik po pierwszej połowie, wskazywał 9:6 dla North po stronie TT.

Nie mieliśmy się co załamywać, bo to wkońcu AGO pokazało na de_dust2, że nie z takich opresji wychodziło i jest w stanie wziąć się w garść, a także przejąć inicjatywę w całym meczu.

Pierwsze cztery rundy rozegrano korzystnie dla AGO, które w jakiś sposób zaczęło się niestety już gubić w kolejnych etapach gry. North przejęło całkowitą kontrolę nad meczem!

Pokazali to w pierwszej połowie de_dust2, gdzie przy wyniku 4:2 to właśnie ich zespół przejął całkowitą inicjatywę i wygrali 9 rund z kolei. Nie da się ukryć, że Duńczycy zablokowali wszelakie próby wejścia na każdy z BS’ów od wyniku 10:9 dla AGO.

Niestety każda próba naszych chłopaków kończyła się fiaskiem i mapa zakończyła sie wynikiem 10:16 dla North, które wygrało całe spotkanie 2:1 w systemie BO3.


StarSeries Season 5 Koniec przygody AGO!
Podsumowując, całą rywalizację Jastrzębi możemy określi jako KAWAŁ dobrego cs’a. Naprawdę przyznaję to z całego serducha, że Ci chłopcy włożyli cały swój wysiłek i trud, by wygrać z takimi ekipami jak: Mousesports, Virtus.Pro czy NiP.
Każdy z nas zapewne wierzył w to, że ten zespół może zajść tak daleko, ale nie oddając praktycznie żadnej mapy w grupie? Tak naprawdę oddali jedną rozgrywkę przeciwko Mousesports.
Wypadek w playoffach przeciwko North pokazuje nam tylko to, że jeśli chłopaki dalej będą się tak poświęcać jak dotychczas to mogą zajść naprawdę daleko na Międzynarodowej scenie CSGO.
AGO tak naprawdę pokazuje, że z turnieju na turniej stabilizuje swoją formę i ma na celu grę o najwyższe cele.
Nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć chłopakom z AGO, kolejnych sukcesów i wyciągania wniosków z takich porażek jak ta, bo to nie jest hańba przegrać z tak ułożoną drużyną jaką jest obecnie North.


AGO
 

StarSeries i-League Season 5

de_train

13:16

de_dust 2

16:14

de_mirage

10:16

 


North

1 2