Esportowa scena League of Legends w Polsce jest dość uboga. Poza turniejami takimi jak PLE czy ESL Mistrzostwa Polski nie mamy zbyt wiele interesujących spotkań. Inicjatywa APEL chce jednak zmienić tą postać rzeczy.
 
Czym jest APEL?

APEL, czyli Amateur Polish Esport League to liga, w której udział mogą wziąć amatorskie zespoły z naszego rodzimego podwórka. W pierwszej edycji to organizatorzy wybiorą, kto zmierzy się w tych rozgrywkach. Faza zasadnicza to 8 zaproszonych drużyn, które staną do walki w systemie „każdy z każdym”. Pojedynki BO2 na zasadzie meczu i rewanżu zapewnią nam łącznie 14 kolejek niesamowitych emocji. Pierwsze sześć zespołów otrzyma bezpośredni awans do play-offów (1-2 miejsce – półfinały, 3-6 – ćwierćfinały). Drużyny, które zajęły ostatnie dwa miejsca będą musiały rozegrać mecz barażowy o utrzymanie. Organizatorzy przewidują nagrody dla najlepszych od sponsorów, którzy na pewno wesprą projekt.


Cele APEL

Amateur Polish Esport League ma na celu promocję młodych graczy, a także niedużych organizacji esportowych. Dzięki rozgrywkom takim jak APEL zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się w profesjonalnej lidze, która działa podobnie jak te od największych organizatorów. Oprócz tego jest to doskonała szansa dla osób, które chcą zabłysnąć w esporcie niekoniecznie od strony gracza. APEL zrzesza komentatorów, grafików czy marketingowców, którzy pomagając swoimi umiejętnościami pracują na swoją popularność w branży. Organizatorzy wraz z rozwojem ligi nie wykluczają powiększenia jej o kolejne sloty, a gdy tylko przyjdą odpowiedni sponsorzy – zorganizowania finałów lanowych.

Przeczytaj:  LEC: G2 z kolejną porażką, Excel wciąż walczy o play-offy

Projekt Amateur Polish Esport League to na pewno doskonała inicjatywa dla początkujących na polskiej scenie League of Legends. Jeśli chcecie na bieżąco śledzić poczynania APEL wejdźcie na ich profil Facebook. Nasz portal obejmuje patronat nad całą ligą, dzięki czemu możecie spodziewać się jeszcze więcej materiałów z tego interesującego projektu.