Po blisko miesiącu rywalizacji poznaliśmy najlepszą drużynę 3. splitu PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Zwycięska okazała się formacja Anonymo Esports, która w finale pokonała Illuminar Gaming i zgarnęła 35 000 PLN.

Anonymo zadebiutowało w wielkim stylu

Trzeci split PGE Dywizji Mistrzowskiej był wyjątkowy, bo po raz pierwszy rozgrywany w grze Counter-Strike 2. Do rywalizacji przystąpiło 12 czołowych zespołów, które musiał dostosować się do nowej dynamiki gry, ale również nowego systemu rund – MR12. Najlepiej tę innowacyjną edycję wytrzymała drużyna Anonymo Esports, dla której był to debiut w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej. Dawid “lunAtic” Cieślak i jego koledzy w finale 3. splitu pokonali 3:0 Illuminar Gaming, zgarniając 35 000 PLN. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Karol “virtuoso” Wrześniewski, który zdobył nagrodę MVP – zegarek Tissot PRX Digital, ufundowany przez W.Kruk/Tissot.

 • Zwycięstwo 3. splitu PGE Dywizji Mistrzowskiej było dla nas najważniejsze, bo tylko wygrana dawała nam awans do fazy finałowej, gdzie powalczymy o wyjazd na LAN-a. Finał był dość jednostronny, ale wydaje mi się, że to my zagraliśmy dobrze, a nie Illuminar słabo – mówił po finałowym starciu Vincent “vins” Jozefiak, trener formacji Anonymo Esports.

Decydujące starcia

Anonymo Esports wygrywając 3. split zakwalifikowało się do fazy finałowej PGE DM, gdzie zobaczymy tylko sześć najlepszych drużyn tego roku w Polskiej Lidze Esportowej. Najwięcej punktów zebrało PGE Turów Zgorzelec, czyli triumfatorzy 1. i 2. splitu, ale w fazie finałowej pojawią się również AGO Esports, ThuderFlash, PACT oraz Illuminar Gaming.

Uczestnicy fazy finałowej PGE Dywizji Mistrzowskiej 2023:

 • AGO Esports
  • Anonymo Esports
  • Illuminar Gaming
 • PACT
  • PGE Turów Zgorzelec
  • ThunderFlash

Faza finałowa rozpocznie się już 14 listopada, a finał sezonu odbędzie się 2 grudnia w The Collective na Stadionie Legii Warszawa. Partnerami 3. splitu PGE Dywizji Mistrzowskiej byli PGE Polska Grupa Energetyczna, Lech Free oraz W.Kruk/Tissot.