Po blisko miesiącu rywalizacji poznaliśmy najlepszą drużynę 3. splitu PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Zwycięska okazała się formacja Anonymo Esports, która w finale pokonała Illuminar Gaming i zgarnęła 35 000 PLN.

Anonymo zadebiutowało w wielkim stylu

Trzeci split PGE Dywizji Mistrzowskiej był wyjątkowy, bo po raz pierwszy rozgrywany w grze Counter-Strike 2. Do rywalizacji przystąpiło 12 czołowych zespołów, które musiał dostosować się do nowej dynamiki gry, ale również nowego systemu rund – MR12. Najlepiej tę innowacyjną edycję wytrzymała drużyna Anonymo Esports, dla której był to debiut w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej. Dawid “lunAtic” Cieślak i jego koledzy w finale 3. splitu pokonali 3:0 Illuminar Gaming, zgarniając 35 000 PLN. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Karol “virtuoso” Wrześniewski, który zdobył nagrodę MVP – zegarek Tissot PRX Digital, ufundowany przez W.Kruk/Tissot.

 • Zwycięstwo 3. splitu PGE Dywizji Mistrzowskiej było dla nas najważniejsze, bo tylko wygrana dawała nam awans do fazy finałowej, gdzie powalczymy o wyjazd na LAN-a. Finał był dość jednostronny, ale wydaje mi się, że to my zagraliśmy dobrze, a nie Illuminar słabo – mówił po finałowym starciu Vincent “vins” Jozefiak, trener formacji Anonymo Esports.
Przeczytaj:  Znamy zwycięzców PGE Nowy Poziom PLE w Łomży

Decydujące starcia

Anonymo Esports wygrywając 3. split zakwalifikowało się do fazy finałowej PGE DM, gdzie zobaczymy tylko sześć najlepszych drużyn tego roku w Polskiej Lidze Esportowej. Najwięcej punktów zebrało PGE Turów Zgorzelec, czyli triumfatorzy 1. i 2. splitu, ale w fazie finałowej pojawią się również AGO Esports, ThuderFlash, PACT oraz Illuminar Gaming.

Uczestnicy fazy finałowej PGE Dywizji Mistrzowskiej 2023:

 • AGO Esports
  • Anonymo Esports
  • Illuminar Gaming
 • PACT
  • PGE Turów Zgorzelec
  • ThunderFlash

Faza finałowa rozpocznie się już 14 listopada, a finał sezonu odbędzie się 2 grudnia w The Collective na Stadionie Legii Warszawa. Partnerami 3. splitu PGE Dywizji Mistrzowskiej byli PGE Polska Grupa Energetyczna, Lech Free oraz W.Kruk/Tissot.