Bartosz Pawlik objął stanowisko New Business Managera w Polskiej Lidze Esportowej.

Wcześniej przez rok pracował jako Creative Director w GAM3RS_X.

Bartosz Pawlik od dziesięciu lat pracuje w branży esportowej. W 2015 roku dołączył do FRENZY, gdzie najpierw był Production Managerem, a później przez cztery lata dyrektorem kanału telewizyjnego Polsat Games. Bartek odpowiadał tam m.in. za kreowanie i zarządzanie ekosystemem esportowym gry League of Legends w Polsce.

Od listopada 2022 roku Bartek związany był z GAM3RS_X jako Creative Director, gdzie odpowiadał m.in. za rozwój eventów spod szyldu Meet at Rift. Teraz po roku pracy w siostrzanej spółce dołącza do Polskiej Ligi Esportowej.

  • Polska Liga Esportowa jest liderem rynku esportowego w Polsce, a dołączenie Bartka to transfer z najwyższej półki. To osoba o bogatym doświadczeniu w zarządzaniu i rozwijaniu projektów esportowych, a ponadto mająca know-how w tworzeniu unikatowych eventów dla fanów esportu i gamingu. Głównymi zadaniami Bartka będzie rozwój obecnych projektów PLE i poszerzenia naszego portfolio o nowe produkty. Mam nadzieję, że efekty tej współpracy zobaczycie już niebawem – mówi Paweł Kowalczyk, CEO Polskiej Ligi Esportowej
Przeczytaj:  Rusza Hub CS:GO od Polskiej Ligi Esportowej

W Polskiej Lidze Esportowej Bartek obejmuje stanowisko New Business Managera i zajmie się rozwojem obecnych projektów oraz rozszerzaniem portfolio produktowego PLE o nowe tytuły.

  • Esport obejmuje wiele poziomów profesjonalizmu. Zaczynając od małych lokalnych turniejów dla amatorów, kończąc na wielkich wydarzeniach w studiach telewizyjnych czy arenach widowiskowo-sportowych. PLE adresuje wszystkie te poziomy, dbając o rozwój całej branży i jej uczestników. Z nieskrywaną przyjemnością dołączam do zespołu który już od pierwszych dni swojego istnienia, tworzy innowację, profesjonalizm i pasję w tak bliskim mi obszarze jakim jest esport – mówi Bartosz Pawlik, New Business Manager Polskiej Ligi Esportowej.

O Polskiej Lidze Esportowej:

Polska Liga Esportowa to czołowy organizator rozgrywek esportowych w Europie Środkowo-Wschodniej. PLE ściśle współpracuje z największymi producentami gier takimi jak Riot Games oraz czołowymi podmiotami sportowymi jak Polski Związek Żeglarski oraz PGE Polska Grupa Energetyczna.

PLE tworzy turnieje dla graczy na każdym stopniu zaawansowania. Jest operatorem rozgrywek VALORANT w 23 krajach Europy i organizatorem PGE Dywizji Mistrzowskiej, czyli zmagań najlepszych polskich drużyn CS:GO. Najnowszym produktem spółki jest PGE Nowy Poziom PLE, ogólnopolska, pionierska sieć rozgrywek edukacyjno-esportowych dla graczy-amatorów. Łącznie w ekosystemie Polskiej Ligi Esportowej rywalizuje już ponad 20 tysięcy zawodników.