Kolejne polskie derby podczas Games Clash Masters w Gdyni przed nami! Dzisiaj w półfinale nadmorskiego turnieju zmierzą się ze sobą zawodnicy Illuminar Gaming i Aristocracy!

Podopieczni IHG w fazie grupowej mierzyli się z nowym składem x-kom AGO oraz Brazylijczykami z FURII.  Oba spotkania „Innocenta” i spółki do łatwych nie należały, jednak Illuminar Gaming dało sobie radę i awansowało do play-off bez porażki. Gracze Aristocracy swoje zmagania w Gdynii rozpoczęli od porażki z niemieckim zespołem Sprout. Na szczęście, w następnych spotkaniach, rozgrywanych już w formacie BO3, „TaZ” i spółka dwukrotnie pokonali zespoły z Rosji, Syman i DreamEaters.

Ostatni mecz tych dwóch zespołów odbył się ponad dwa miesiące temu, gdy obie drużyny mierzyły się ze sobą w ramach UCC Summer Slash. Z tamtego starcia zwycięsko wyszła ekipa „STOMPa”. Wcześniej zawodnicy obu drużyn mierzyli się ze sobą pod koniec kwietnia, gdy Aristocracy występowało jeszcze pod szyldem devils.one, a IHG grało w barwach x-kom team. Spotkanie tamto rozgrywane było w ramach finału Lotto Puchar Zdobywców Pucharów. Wtedy „Dycha” i spółka nie dali rywalom żadnych szans i wygrali 2:0.

Przeczytaj:  AGO zwycięża w finale OGA Counter PIT!

Półfinałowy pojedynek rozegrany zostanie w formacie BO3, a wygrany zmierzy się w finale z wygranym meczu Sprout vs FURIA. Transmisję z polskich derbów znajdziecie na kanale Games Clash Masters około godziny szesnastej.