Mecz finałowy kwalifikacji do MSI MGA niedawno się zakończył. Pojedynek o awans na nowojorski turniej wygrali byli reprezentanci Epsilonu.

Trzy mapowy pojedynek rozpoczęliśmy od de_train. Tutaj już od drugiej rundy AVEZ pokazało na co ich stać. Wynik 8:1 po kilku chwilach pozwalał przypuszczać, że szybko będziemy mogli przenieść się na Mirage’a. W końcowej fazie pierwszej połowy ex-Epsilon zdołało jednak wygrać kilka rund, co przełożyło się na rezultat 10:5 do przerwy. Po zmianie stron „pistoletówkę” wygrało AVEZ. Był to jednak jeden z niewielu dobrych fragmentów w roli terrorystów. „Surreal” i spółka rozkręcili się i zaprezentowali niesamowitą passę zwycięstw. Przy wyniku 14:11 coś zaczęło budzić się w Polakach i znów wrócili do walki. Nerwowa końcówka mogła tak naprawdę skończyć się wygraną AVEZ, jednak ex-Epsilon wytrzymało presję i nawet ze słabszym ekwipunkiem byli w stanie wykończyć mapę.

Po chwili przerwy przenieśliśmy się na de_mirage. Polacy zapewne nie byli w dobrych nastrojach, co widoczne było na tablicy wyników. Pomimo niezłego startu nie potrafili utrzymać przewagi i oddali przeciwnikowi pięć rund z rzędu. AVEZ stronę terrorystów zakończyło z sześcioma punktami na koncie, co na pewno dawało nadzieję na wygraną mapę. Po przerwie Polacy odrobili straty aż trzy razy doprowadzali do wyrównania. Niestety w końcowej fazie spotkania to znów przeciwnik okazał się lepszy i dzięki wygraniu trzech rund z rzędu przypieczętował spotkanie wygranym de_miragem.

Przeczytaj:  FACEIT Major - kto zdobędzie mistrzostwo? Część 1: Legendy

Byli reprezentanci Epsilon będą mieli zatem okazję reprezentować Europę na turnieju MSI MGA. Przypominamy, że wydarzenie z pulą 60 000$ odbędzie się już we wrześniu w Nowym Jorku!