https://pixabay.com/photos/hacking-hacker-computer-internet-1685092/

Bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle istotne. Coraz większa liczba osób stara się wykorzystywać naszą nieuwagę nakłaniając nas do kliknięcia w określony link, który powoduje, że nasz komputer zostaje zainfekowany, albo wykorzystuje inne techniki, dzięki którym ludzie podają swoje hasła do różnego rodzaju, w tym tych bankowych. Jakie narzędzia narzędzia dla webmasterów możemy polecić?

Przede wszystkim Google Search Console w postaci aplikacji, które wspierają właścicieli stron. Przede wszystkim informują administratorów o potencjalnych zagrożeniach. Jeżeli otrzymamy komunikat „Witryna jest zainfekowana złośliwym oprogramowaniem” to już będziemy wiedzieli, że mamy problem.

Jak więc widzimy cyberbezpieczeństwo jest bardzo ważne, bo nie dość, że robimy zakupy w internecie, to bardzo często logujemy się na inne strony i przede wszystkim warto znać ich pochodzenie i mieć pewność, że są w pełni bezpieczne. By mieć przekonanie, że nic nie stanie nam się podczas korzystania z internetu, to trzeba mieć na uwadze, żeby nigdy nie podawać nikomu obcemu naszych wrażliwych danych osobowych, a w szczególności haseł, bo żaden administrator, ani bank czy też inna instytucja nie będzie Cię o to prosiła. Jeżeli miałeś taką sytuacją, postaraj się o zgłoszenie tego do odpowiednich organów, być może Ty byłeś czujny, ale nie każdy musi mieć tyle roztropności co Ty.

Przeczytaj:  Dlaczego gracze esportowi tak wcześnie przechodzą na emeryturę?

Jesteś administratorem strony i prowadzisz sklep internetowy i nie chcesz zlecać nikomu napisania polityki prywatności oraz RODO? Warto skorzystać w pełni darmowego generatora, który możesz znaleźć na przykład na stronie https://nety.pl. Nie dość, że zaoszczędzisz na opłaceniu osób, które miałyby to zrobić za Ciebie, to w dodatku nic nie zapłacisz za skorzystanie z generatora, który zrobi to w równie profesjonalny sposób. Wystarczy, że wpiszesz podstawowe informacje o Twojej stronie jak nazwa serwisu, adres url serwisu czy też odnośnik url obowiązku informacyjnego RODO. Ponadto obowiązkowymi danymi, które musisz umieścić to rodzaj działalności, to czy jesteś osobą fizyczną, czy też posiadasz działalność gospodarczą i informacje, które są związane z nią, jak adres prowadzenia działalności, NIP, KRS, e-mail oraz telefon. Taki generator stworzy politykę, którą bez problemu możesz zamieścić na swojej stronie.

Najważniejszym w korzystaniu z internetu jest zdrowy rozsądek, którego wielu osobom brakuje. Liczne kampanie społeczne prowadzone przez państwo nie zawsze będą skuteczne i jeżeli jesteśmy osobą starszą surfującą po sieci, warto komunikować się ze swoją rodziną czy można wejść w daną stronę, bo niewiedza potrafi wiele kosztować.