BIG pokonuje Faze i melduje się w finale ESL One Cologne 2018! Spotkanie w formacie bo3 odbywało się kolejno na mapach Dust2, Train i Inferno. Mecz przyniósł ogrom emocji, a niemieccy kibice ponieśli rodzimą formację prosto do finału!
Dust2 pokazał nam, jak dobrze zorganizowane są obie drużyny po stronie antyterrorystów. Wyrównana gra doprowadziła do dogrywki, w której lepszy okazał się europejski super-team. Dużą rolę odegrało ogromne doświadczenie i wcześniejsze dwie rundy pistoletowe dla Faze. Błyszczał znów NiKo, a mapa zakończyła się wynikiem 19:17.
Train, mimo świetnego początku (6:1) dla BIG po pierwszej połowie wydawał się być pod kontrolą Faze. Wygrali oni bowiem 8 rund z rzędu, by zakończyć pierwszą część spotkania wynikiem 9:6. Ekipa nex’a wróciła jednak w drugiej połowie w pięknym stylu, zdobywając 5 rund z rzędu i wychodząc na prowadzenie. Późniejsza gra była wyrównana. Zwycięstwo BIG przypieczętowały 4 ostatnie rundy na ich konto. To one dały im zwycięstwo i remis w mapach. Ostateczny wynik to 16:13.

Decydujące było Inferno. Od początku widoczna była spora przewaga BIG. Niemalże bezbłędnie rozegrana pierwsza połowa zapewniła tabseNowi i spółce spore prowadzenie (12:3). Faze miało cień szansy na powrót w tym spotkaniu, wygrywając rundę pistoletową. Nadzieja okazała się zgubna, gdyż drużyna BIG łatwo dokonczyła swe dzieło, wygrywając 16:6. Był to wspaniały mecz, który pokazał, jak wielka jest siła kibiców. Cała Lanxess Arena wierzyła w zwycięstwo rodaków, a oni nie zawiedli. Czeka już na nich Natus Vincere, które po zwycięstwie nad Astralis jest drugim finalistą. Wszystko rozstrzygnie się już jutro. Będzie co oglądać, gdyż finał rozegrany zostanie w systemie bo5! Już nie możemy się doczekać!

Przeczytaj:  ESEA MDL Season 30: Virtus.pro wygrywa z Movistar Riders, dobra gra Polaków