Trwa właśnie przedostatni dzień turnieju w Cologne, a za nami już pierwszy mecz, który miał wyłonić jednego z finalistów. W pierwszym półfinale spotkało się NaVi z Astralis. Po banowaniu map wybrali de_overpass, de_nuke oraz w razie potrzeby de_inferno.

 

Na pierwszej mapie zawodnicy Astralis rozpoczynali po stronie broniącej. Wygrali rundę pistoletową i skutecznie wykorzystali późniejszą przewagę finansową, dzięki czemu zdobyli 3 rundy. Potem to zawodnicy NaVi objęli kontrolę nad grą. Całkiem prosto wchodzili na bombsite, zajmowali sobie dużo miejsca na mapie, a zawodnicy Astralis byli bardzo nieskuteczni. Duńczycy przeszli na stronę terrorystów i tam to oni prowadzili. Zamienili się rolami z przeciwnikami i teraz to oni kontrolowali to, co się działo. Jednak było to za mało, drużyna Dupreeha przebudziła się za późno i nie dała rady wyjść na prowadzenie. Mapa ta skończyła się wynikiem 16:13 dla ukraińskiej drużyny.

Następnie przeszliśmy na mapę de_nuke. Tutaj było widać, że była to mapa wybrana przez Astralis. Od początku zdominowali spotkanie na 'elektrowni’, z początku bardzo skutecznie atakowali drużynę Simple’a, co po pierwszej połowie dało im wynik 10:5. Gdy nastąpiła zmiana stron nic się nie zmieniło. Astralis pokazało, że jest świetnie przygotowane i dokończyło mapę oddając tylko jeszcze jedną rundę. Końcowo na tej mapie ujrzeliśmy wynik 16:6 dla duńskiej organizacji.

Nastąpił remis, kibice szaleli na trybunach. Wiedzieli, że będzie to bardzo emocjonująca mapa ze względu na to, co zawodnicy mogą dzięki niej osiągnąć. Przeszliśmy na inferno, rozgrywka była podobna do overpassa – wyrównana. Natus Vincere zaczynało po stronie atakującej, a przeciwnicy dość skutecznie się bronili. Do połowy był wynik 9:6 dla NaVi. Po zmianie stron było jeszcze ciekawiej, równy wynik dodawał dodatkowe emocje kibicom. Momentami zapowiadało się na rozgrywkę, ale Zeus podjął ryzykowne decyzje i trzy razy ustawiał czterech graczy na miejsce, gdzie atakowali Duńczycy. Warto tutaj podkreślić świetną dyspozycję Zeusa, który na de_inferno zdobył aż 31 zabójstw. Mapa zakończyła się wynikiem 16:13 i dała awans drużynie z Ukrainy.

 


Astralis
 

ESL One Cologne

de_overpass

13 16

de_nuke

16 : 6

de_inferno

13 16

 


Natus Vincere
1 2