Dzisiaj odbyły się ostatnie mecze przed fazą pucharową. O utrzymanie walczyli mistrzowie poprzedniej edycji – Made In Brazil oraz walcząca przed swoją publicznością BIG. Obie drużyny miały wiele do pokazania, obie drużyny miały wiele do udowodnienia, ale mogła wyjść tylko jedna z nich.

Spotkanie odbywało się w formacie BO3. Pierwszą mapą – wybraną przez niemców był de_cache. Na całej mapie było widać, że był to ich wybór. Byli dużo pewniejsi niż przeciwnicy. Posiadali piękne zagrania drużynowe, które dały im przewagę, którą potrafili dobrze wykorzystać. Mapę tę wygrali bez większych problemów wynikiem 16:9.

Druga mapa miała rozegrać się na overpassie. Tutaj zapowiadało się na dalszą dominację ze strony niemieckiej, szczególnie początkowo, gdy na ekranach kibiców był wynik 8-2 dla BIG. Wtedy właśnie wszystko się odmieniło – zawodnicy MIBR zaczęli grać cudownie indywidualnie, czytali perfekcyjnie grę przeciwnika przez co zdobyli 10 rund pod rząd.

Doprowadzili do wyniku 12:8. Wtedy pozostało im już tylko dokończyć comeback, co im się udało – ostatecznie wygrali oddając przeciwnikom 9 rund na całej mapie.

Przeczytaj:  Nie najlepszy start AGO podczas DH 2018 w Tours

Mieliśmy trzecią mapę. Emocje sięgały zenitu. Mogła wyjść tylko jedna z tych dwóch cudownych drużyn.  Tutaj było widać absolutne skupienie przez obie ekipy, co pokazał nam mecz. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się minimalną przewagą drużyny TabSena – wynikiem 8:7. Po zmianie stron zapowiadało się na dominację z strony Brazylijczyków, zdobyli 5 rund pod rząd i tym razem coś się zepsuło po ich stronie. Zaczęli się gubić oraz bezsensownie tracić zawodników, co wspaniale wykorzystało BIG, żeby doskoczyć do 15 punktu. Zawodnikom brazylijskiej drużyny brakowało dwóch punktów aby doprowadzić do remisu. Ostatecznie udało im się to, gdy przy wyniku 15:14 Fallen ugrał clutch 1v2. Dogrywka doprowadziła do jej drugiej odsłony, gdzie lepsi okazali się zawodnicy niemieckiej formacji i to oni cieszą się z awansu do dalszego etapu turnieju.