Drugi dzień zmagań w Szanghaju już za nami. Możemy go zaliczyć do udanych. Jedyna polska ekipa grająca na turnieju – Virtus.pro, zdołała zagwarantować sobie miejsce w półfinałach. Poza VP z grupy wyszło chińskie TyLoo oraz europejskie Heroic. Z dalszą rywalizacją w Chinach pożegnało się za to MVP PK. Koreański zespół nie rozegrał najlepszego turnieju, co przełożyło się na tak słaby wynik końcowy. W taki sposób prezentuje się tabela grupy B:

 

Grupa B Mecze Zwycięstwa Porażki Punkty
Virtus.Pro 2 2 0 6
Heroic 2 1 1 3
TyLoo 2 1 1 3
MVP PK 2 0 2 0

Układ  tabeli nie jest dla nikogo raczej zaskoczeniem. Jedyną niespodzianką może być tak dobra gra polaków. Chociaż wiele osób skreślało szanse VP na wyjście z grupy, Polacy nie przejęli się zbytnio opiniami innych, robiąc gładkie 2:0.  Już w niedzielę czekają nas ćwierćfinały, w których zobaczymy między innymi TyLoo czy NiP. Ale to dopiero jutro. Teraz przyjrzyjmy się poszczególnym spotkaniom w Grupie B.

 
MVP PK

CS:GO Asia
Championship

de_mirage

6:16

de_cache

16:6

de_train

5:16

 


Heroic
1 2

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się dość wcześnie, bo o 4:00 czasu polskiego. Zespołami które rywalizowały między sobą były MVP PK oraz Heroic. Na wyłonienie zwycięzcy potrzebne był aż trzy mapy. Żadna z nich nie była niestety zbyt interesując, co zresztą widać po tabeli wyników. Każdy z zespołów miał swoje chwile dominacji, MVP na cache’u a Heroic na trainie i miarge’u. Po trzech dość szybkich mapach to skandynawski skład wyszedł obronną ręką, wygrywając 2:1.

 
TyLoo

CS:GO Asia
Championship

de_train

10:16

de_mirage

16:8

de_cache

16:19

 


Virtus.pro
1 2

Spotkanie które najbardziej interesowało polską publiczność, Virtus.pro kontra TyLoo. Wszyscy liczyli na to, że to właśnie zespół z Polski zagwarantuje sobie wyjście z grupy już po pierwszym meczu. I nie przeliczyli się. Virtusi przebrnęli przez Chińczyków, niezbyt łatwo ponieważ jedną mapę przegrali, a na trzeciej potrzebna była dogrywka, ale podołali i to jest najważniejsze.

 
Heroic
 

CS:GO Asia
Championship

de_mirage

14:16

de_cache

10:16

 


Virtus.pro
0 2

O mecz VP z Heroic wiele osób się obawiało. Wiadomo, że ekipa friberga do najgorszych nie należy, i potrafi zagrać kawał naprawdę dobrego CS’a. Okazało się jednak, że dzisiaj nikt nie zagra lepiej od drużyny z Polski. Ekipa Filipa “Neo” Kubskiego rozgromiła Heroic w dwóch mapach do 14 i 10. Dzięki bilansowi 2:0 VP dostało się bezpośrednio do półfinałów.

 
TyLoo
 

CS:GO Asia
Championship

de_mirage

16:14

de_inferno

16:14

 


MVP PK
2 0

Ostatni mecz był spotkaniem przegranych. Tutaj lepsze okazało się TyLoo, wygrywając obie mapy dość bliskim wynikiem 16:14, eliminując tym samym koreański zespół z dalszych zmagań w Szanghaju.

Już w niedzielę obejrzymy ćwierćfinały. Pierwszą parą która zagra będzie NiP oraz TyLoo. Zwycięzca tego spotkania stawi czoła Virtus.Pro w półfinale. Drugą dwójkę stanowi EnVyUs oraz Heroic. Tutaj wygrany będzie musiał zmierzyć się z niezwykle silnym Natus Vincere. Jak widać w niedzielę czekają nas bardzo emocjonujące spotkania, szczególnie w meczu EnVy kontra Heroic zapowiada się niezłe widowisko. Póki co jednak zwracamy oczy na Polską scenę, ponieważ już jutro starują finały GG League w Poznaniu. Jednak zaraz po wznowieniu rywalizacji w Chinach, relacja z meczy pojawi się na naszej stronie.