O treningach, grze i nie tylko, czyli wywiad z Adamem „cancel55” Cancelewiczem – snajperem Perun Gaming.

Czym zajmujesz się na co dzień czy to jest tylko granie?

Jasne, że nie jest to tylko granie. Na co dzień pracuje w domu jako grafik, następnie spędzam czas na graniu i trenowaniu w CS:GO.

Ile dziennie poświęcasz na grę i treningi?

W samej grze dziennie spędzam w okolicach 7 godzin z czego 4-5h poświęcam na grę, a pozostałe 1-2h spędzam na trenowaniu.

Kiedy zacząłeś swoją przygodę z profesjonalnym graniem i czy CS GO jest jedyną grą w która grasz/grałeś profesjonalnie.

Moja przygoda związana w profesjonalnym graniem zaczęła się w 2016 r gdy w wieku 15 lat miałem iść do technikum, wtedy zacząłem grać w swoich pierwszych drużynach sportowych. Jakiś czas później zdałem sobie sprawę, że CS:GO jest grą, w której mam  szansę coś osiągnąć. Cs jest jedyną grą w która gram profesjonalnie.

Gdzie obecnie grasz i na jakiej pozycji?

Obecnie gram w organizacji Perun Gaming w której jestem snajperem  Jest to dla mnie idealna pozycja ponieważ dzięki swojemu refleksowi jestem w stanie wiele pomóc drużynie w ważnych rundach zdobywając liczne fragi z AWP.

Przeczytaj:  "Nasza organizacja powstała podczas wspólnej rozgrywki trzech znajomych" - Clan Impe opowiada o swojej organizacji!

Co jest dla Ciebie podstawą dobrej gry?

Podczas grania meczu czy jakiegoś turnieju najważniejsza dla mnie jest komunikacja, bez tego gra nie ma sensu. Ważne dla mnie są również Aim mapy dzięki którym jestem w stanie dopracować precyzję oraz refleks podczas oddawania strzału. Grając w profesjonalnej drużynie na 1. miejscu powinien być teamplay, który pozwala nam współpracować ze sobą i nie grać na własną rękę.

Jaki jest twój dotychczasowy największy sukces?

Moim największym sukcesem jest zajęcie 2. miejsca na lanie w Krakowie – Storm Cup.

Jakie korzyści pozamaterialne według Ciebie można czerpać z e-sportu?

Największą korzyść czerpie z tego, że mogę poznać na lanie moich kolegów, zdobyć ich zaufanie, mieć przyjemność wygrywania z nimi największych zawodów oraz pomagania sobie nawzajem.

Kto z pro graczy jest twoim wzorem?

Moim wzorem jest „snax” ze względu na to że gra bardzo ofensywnie nie boi się wyjść przez smoka oraz gra bardzo mądrze i logicznie.

Jakiego sprzętu do grania obecnie używasz?

Aktualnie gram na klawiaturze Razer chroma , myszka hyper X , słuchawki hyper X cloud Alpha, a jeśli chodzi o komputer to podzespoły prezentują się tak:  karta graficzna GeForce GTX750ti, 16 GB ramu , płyta główna Msi H81M-P33 oraz procesor Intel Core i5-9400F.

Przeczytaj:  "Nigdy nie wierzyłem, że mój plan marzenie się spełni" - wywiad z CEO Ariston Gaming

Czy według ciebie ciężko w Polsce wybić się do czołówki w poszczególnych grach?

Wydaje mi się, że tak, gdyż zespoły które grają aktualnie są zespołami lanowymi oraz grającymi bardzo długo ze sobą. W chwili kiedy grają ze sobą zespołowo jest bardzo ciężko pokonać te drużyny.