Życie w XXI wieku bez Internetu nie byłoby możliwe. Gdyby nie sieć globalna, nie moglibyśmy choćby tworzyć strony naszego esportowego radia. Mimo, że ceny internetu oraz jego jakość z każdym rokiem stają się coraz atrakcyjniejsze, to politycy Koalicji Obywatelskiej w swoim programie zapowiedzieli darmowy Internet dla młodzieży do 24 roku życia!

Zgodnie z informacjami, które zostały podane, młodzi ludzie mający mniej niż 24 lata, otrzymają 365 gigabajtów internetu za darmo. Nie wiadomo jednak, czy ta ilość będzie odnawiana co miesiąc, czy co rok, a może jednorazowo. Nie podano również, kto będzie dostarczał usługę darmowego internetu. Jednym słowem, nic jeszcze nie wiadomo, oprócz tego, że taki pomysł powstał i ma zostać wprowadzony po ewentualnej wygranej Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. Czy jest to chwyt kampanii uderzony w dobre miejsce, czyli obecnie niezbędną do życia sieć internetową? Tego jeszcze nie wiemy, a skutki ocenimy dopiero po wcieleniu w życie deklaracji partii. News jest wyjątkowo interesujący i niewątpliwie realizacja planu znacznie ułatwiłaby życie młodzieży, a zwłaszcza studentów.

„Wykluczenie cyfrowe jest o wiele większym problemem, niż nam się wydaje” – powiedziała Małgorzata Kidawa Błońska, kandydatka KO na urząd Premiera RP.

 

 

https://twitter.com/KObywatelska/status/1169925451843801090?s=19

 

Przypominamy jednak, że to właśnie eurodeputowani m.in. Platformy obywatelskiej zagłosowali za przyjęciem tzw. ACTA 2, które miało  ograniczać swobodę korzystania z Internetu, choćby przez wprowadzenie „podatku od linków”. Mimo tego, czekamy na dalszy rozwój akcji i konkretniejsze wiadomości w sprawie darmowej sieci globalnej.