Trzeci już ćwierćfinał właśnie dobiegł końca. W amerykańsko-rosyjskim pojedynku naprzeciw siebie stanęli „s1mple” oraz „Cerq”. Który z nich okazał się lepszy?

Mecz rozpoczęliśmy na de_dust2, gdzie Natus Vincere wygrało rundę pistoletową. NRG szybko jednak odpowiedziało i w rundzie force przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Od tego momentu nieco lepiej radzili sobie gracze zza oceanu. Na’Vi w pewnej chwili odżyło i zdołało doprowadzić do wyrównania wyniku, jednak „tarik” ostudził zapał Rosjan w dwunastej rundzie, zdobywając ace’a. Po tej akcji nie zobaczyliśmy już rund wygrywanych przez Natus Vincere w pierwszej połowie. Po zmianie stron Amerykanie podtrzymali dobrą passę i zgarnęli trzy kolejne oczka. Od pewnego momentu Rosjanie wzięli się jednak do pracy i skrupulatnie, runda za rundą, poprawiali swój wynik. Passa przerwana tylko jednym zwycięstwem rywala zakończyła się, gdy NRG podczas rundy z gorszym wyposażeniem zdobyło punkt. W decydującej, dwudziestej ósmej rundzie Rosjanie byli spłukani i jedyne na co mogli sobie pozwolić to karabin w towarzystwie czterech pistoletów desert eagle. „tarik” i spółka skrzętnie wykorzystali słabszy ekwipunek rywala i wykończyli pierwszą mapę wynikiem 16:12.

Przeczytaj:  Snax, byali, TOAO, snatchie i MICHU w nowym składzie Virtus.pro

Po chwili przerwy mogliśmy przenieść się na de_mirage, gdzie rozpoczęliśmy wielkimi emocjami. Wyrównany początek szybko przerodził się jednak w dominację Natus Vincere, którego serie zwycięstw przerywane były jedynie pojedynczymi rundami od NRG. Tutaj również przed drugą połową tablica wyników wskazywała 10:5, tym razem jednak na korzyść Na’Vi. Po zmianie stron, NRG odrodziło się i nabrało wiatru w żagle. Bardzo dobre ataki na strefy detonacji dały im szybkie wyrównanie, po których rozpoczęli misję „zwycięstwo”. W wykonaniu zadania przeszkodziło im jednak Natus Vincere, które dzięki bardzo dobrej końcówce doprowadziło do dogrywki. W doliczonym czasie gry mieliśmy okazję doświadczyć wielu emocji. Z sześciu rund lepiej wyszło jednak NRG, które zdobyło drugą mapę w tym pojedynku. Dzięki temu już jutro zmierzą się z wygranym spotkania Astralis vs Team Liquid.