Pierwszy miesiąc angielskiej Premier League już za nami. Po czterech kolejkach, liderem są podopieczni Jurgena Kloppa, czyli Liverpool FC. Dzisiaj poznaliśmy zawodników, którzy powalczą o miano najlepszego piłkarza sierpnia. Wśród nich znaleźli się m.in. Sergio Aguero i Roberto Firmino. Przypominamy, że zwycięzca oprócz statuetki, otrzyma również specjalną kartę POTM w FIFIE 20!

Oprócz tych dwóch wymienionych zawodników, fani oraz gracze mogą również głosować na Ashleya Barnesa, Teemu Pukkiego, Kevina De Bruyne oraz Raheema Sterlinga. Jak dobrze widzicie, w tym gronie znalazło się aż trzech graczy Manchesteru City, a tylko jeden Liverpoolu. Barnes występuje w barwach Burnley, a Pukki strzela dla beniaminka ligi angielskiej, Norwich City.

Sergio Aguero w minionym miesiącu w 4 spotkaniach sześciokrotnie trafił do bramki rywali i zaliczył jedną asystę. Inny zawodnik Mistrza Anglii, Kevin De Bruyne w czterech meczach zaliczył 5 asyst i strzelił 1 gola. Trzeci piłkarz z zespołu z Manchesteru, Raheem Sterling wpisał się na listę strzelców pięciokrotnie. Na dodatek w sierpniu „Obywatelom” udało  się wygrać trzy mecze i jeden zremisować. Obecnie Manchester City zajmuje drugą pozycję w tabeli.

Roberto Firmino, jedyny zawodnik z Merseyside obecny w tym zestawieniu, w ubiegłym miesiącu strzelił dwie bramki i zdobył  tyle samo asyst. Brazylijczyk wraz z kolegami z zespołu, pozostają jedyną drużyną w lidze, która nie straciła jeszcze punktów.

Teemu Pukki, król strzelców poprzedniego sezonu Championship z 29 bramkami na koncie, występujący w Norwich City, podobnie jak Sterling zdobył 5 bramek, jednak w przeciwieństwie do Anglika, udało mu się jeszcze zaliczyć jedną asystę. Fin jest jednym z najczęściej wybieranym zawodnikiem w Fantasy Premier League, a jego ewentualna karta POTM może dużo zrobić na starcie FIFY 20.

Ashley Barnes, ostatni nominowany piłkarz zdobył w sierpniu cztery bramki dla Burnley FC. Wraz ze swoim zespołem zajmuje obecnie 12 pozycję w tabeli. Austriak jest autorem 80%  bramek strzelonych przez swój zespół w tym sezonie.

Zwycięzce głosowania poznamy pod koniec miesiąca. Wtedy również do FUT 20 zostanie dodane specjalne SBC Player Of The Month. W nim będziemy mogli zdobyć kartę wybranego przez społeczność zawodnika. Głosy na swojego faworyta oddawać można na stronie EA. Przypominamy, że karta POTM zwycięzcy, pierwszego głosowania w poprzednim sezonie, a konkretniej Lucasa Moury była na początku gry uznawana za jedną z najlepszych kart. Jednocześnie SBC kosztowało niecałe 40 tysięcy monet. Podobną cenę mogą osiągnąć wyzwania tylko w przypadku zwycięstwa Pukki’ego lub Barnes’a.