Kwalifikacje regionalne dla ameryki oraz europy zbliżają się ku końcowi. Przed nami ostatnie dwa dni rozgrywek, podczas których dowiemy się, kto awansuje do pierwszej fazy Majora, a kto zostanie z niczym.

FURIA vs Sharks – 10:00

Walka o pozostanie w amerykańskim Minorze rozegra się pomiędzy Brazylijczykami. Zarówno FURIA, jak i Sharks całkiem dobrze radzili sobie w fazie grupowej, którą zakończyli z bilansem 2-1. Wczorajsze spotkania nie były jednak tym, czego moglibyśmy od nich oczekiwać. Oba zespoły nie wygrały nawet mapy, co stawia ich w podobnej sytuacji. Dziś zaczynamy jednak nowy dzień, a zawodnicy mieli długie godziny na regenerację. W tym spotkaniu niewątpliwym faworytem jest ekipa „KSCERATO”, ale Sharks na pewno stać na niespodziankę. Już za niecałą godzinę rozpoczniemy to widowisko!

NRG vs INTZ

W finale górnej drabinki spotkają się najlepiej radzące sobie dotychczas drużyny. Dyspozycja amerykańskiej formacji to nic zaskakującego, jednak INTZ to na pewno miłe zaskoczenie tego turnieju. Sprawnie przedarli się przez fazę grupową oraz wczorajszy półfinał, co dziś pozwoli im zagrać o najwyższą stawkę. Awans na Starladder Major 2019 jest tuż za rogiem, a do zdobycia tej nagrody wystarczą dwie wygrane mapy. Co ciekawe, pomimo podobnej dyspozycji, NRG oraz INTZ dzieli czterdzieści miejsc w rankingu HLTV! To spotkanie nie zapowiada jednak aż tak dużej dysproporcji. Brazylijczycy mają realną szansę zaskoczyć i już dziś zapewnić sobie awans na jeden z dwóch najważniejszych turniejów tego roku.