AGO Esports zwycięża z Giants i gra dalej! Z racji, że Polacy przegrali swoje wczorajsze spotkanie (9:16 vs Heroic), to dzisiejszy mecz był meczem o wszystko. Przyszło im zmierzyć się z Giants, czyli drużyną, która również nie odniosła wczoraj zwycięstwa, ulegając North 8:16. Spotkanie odbyło się w systemie bo3, a mapy, które wybrano, to kolejno Overpass, Inferno oraz Train.

Znalezione obrazy dla zapytania ago esports
fot. AGO Esports

AGO rozpoczęło wspaniale. Polacy całkowicie zdominowali Overpassa, od początku dyktując przeciwnikowi swoje reguły gry. Giants byli bezradni. Polska formacja na całej mapie oddała jedynie dwie rundy, by zyskać prowadzenie 1:0, wynikiem 16:2, który mówi sam za siebie i obrazuje ogromną dominację naszych rodaków.

Na Inferno gra Giants wyglądała zupełnie inaczej. Polacy nie mieli już takiej swobody, a o wielu rundach decydowały detale. Portugalsko-hiszpańska formacja grała świetnie po stronie terrorystów, prowadząc w pewnym momencie 8:3. AGO się obudziło i ostatnie cztery rundy pierwszej połowy należały do nich. Zakończyła się ona wynikiem 8:7. Po zmianie stron Polacy w pełni przejęli inicjatywę. Sześć rund z rzędu dla Furlana i spółki zmieniło obraz meczu, jednak nie na długo. Giants nie mieli zamiaru się poddawać, a dalsza gra obu drużyn była naprawdę wyrównana. Walka o każdego fraga mogła się podobać, niedużo brakowało, a zobaczylibyśmy dogrywkę. Zmotywowane AGO zniszczyło jednak marzenia ekipy ALEXa, wygrywając rundę force przy wyniku 15:14. Było to piękne przypieczętowanie zwycięstwa. Polacy pokonali drużynę z Półwyspu Iberyjskiego 2:0 i nadal uczestniczą w walce o triumf na Dreamhacku. Powodzenia, AGO! 

Przeczytaj:  Virtus.Pro zaproszone do zamkniętych kwalifikacji Epicenter!

AGO Esports
 

Dreamhack Open Valencia 2018

de_overpass

16:2

de_inferno

16:14

 


Giants
2 0