Starladder Major Berlin 2019 powoli zbliża się ku końcowi. Wczoraj rozegrano dwa pierwsze spotkania ćwierćfinałowe, a już dziś rozstrzygną się kolejne pojedynki. W jutrzejsze popołudnie o awans do ćwierćfinałów berlińskiego Majora powalczą NRG z NaVi oraz Team Liquid z Astralis!

Pierwszą piątkową rozgrywką na Arenie Mercedes-Benz będzie starcie amerykańskiej formacji NRG z ukraińskim Natus Vincere. Widok USA w fazie play-off nie jest sporym zaskoczeniem, zwłaszcza że zawodnicy NRG fazę nowych legend zakończyli z bilansem 3:0. Ich rywale poradzili sobie delikatnie gorzej, gdyż w przeciwieństwie do „Tarika” i spółki, nie udało im się awansować bez porażki. Amerykanie pokonali Renegades, Team Liquid oraz Astralis. „S1mple” i spółka mają na koncie zwycięstwa z Dreameaters, Mibr i CR4ZY, jednak ten piękny wynik zaburzają porażki z mousesports oraz francuskim G2. Początek tego spotkania, rozgrywanego oczywiście w formacie BO3, zaplanowany jest na godzinę 15:30!

O drugim meczu jeszcze dwa tygodnie temu moglibyśmy powiedzieć, że rozgrywany będzie w ramach Wielkiego Finału. Niespodzianki są jednak na Majorze powszechne i oba zespoły spotkały się ze sobą już w ćwierćfinale. Zarówno Astralis, jak i Liquid popsuło pick’em nie jednemu fanowi CS:GO, gdyż przez wielu te drużyny były typowane na faworytów do awansu z wynikiem 3:0. Tak się jednak nie stało, gdyż podopieczni „Zonica” ulegli NRG, a formacja z USA przegrała z AVANGAR i po raz kolejny z niepokonanym NRG. Duńczykom udało się pokonać Dreameaters, G2 oraz CR4ZY, a „Stewie2k” i spółka okazali się lepsi od North, Mousesports oraz „huNtera” i ekipy. Mecz ten rozpocznie się po zakończeniu starcia NRG z NA’VI, w okolicach godziny 18:30.

Przeczytaj:  IEM Katowice Major 2019 Legends Stage: Podsumowanie dnia trzeciego

Kto według awansuje do półfinału, a kto pożegna się z szansą na wzniesienie pucharu za zwycięstwo na Majorze? Dowiemy się już za kilka godzin!