Projekt Ekstraklasa Games to największy polski turniej FIFA. Już 5 marca wystartują rozgrywki, w których udział może wziąć każdy.

Swoje ligi esportowe mają najwięksi przedstawiciele świata futbolu, tacy jak Premier League, Bundesliga czy Ligue 1. Ekstraklasa Games, podobnie jak inne inicjatywy tego typu posiada status rozgrywek partnerskich EA Sports. W rezultacie będzie to jedyny polski turniej dający możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series, dzięki którym można awansować na FIFA eWorld Cup 2019. W rozgrywkach może wziąć udział każdy – od amatora po osobę, która tysiące godzin spędziła w grze. Dla najlepszych jest to doskonała okazja, by wejść na drogę profesjonalnej kariery esportowej.

Ekstraklasa chce być obecna w różnych społecznościach i poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą promować polską ligę. Dostrzegamy, że esport to rzeczywistość, która już nie tylko dynamicznie się rozwija, ale która stała się ważną częścią życia młodych ludzi. Podczas dwóch dotychczasowych edycji turnieju EA SPORTS FIFA Ekstraklasa Cup, zainteresowanie projektem przekroczyło nasze oczekiwania, zarówno ze strony kibiców, jak i potencjalnych sponsorów. […]

Marcin Mikucki – Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

By wziąć udział w wydarzeniu, zawodnik musi zarejestrować się poprzez witrynę EkstraklasaGames. W ramach kwalifikacji (5-21 marca) rozegrane zostaną 32 turnieje online na platformach PlayStation 4 oraz Xbox One. Rozgrywki przeprowadzone zostaną w systemie play-off, a jedynym wymogiem uczestnictwa jest ukończenie szesnastego roku życia.

Przeczytaj:  H1Z1 - powrót legendy?

Zwycięzcy kwalifikacji będą reprezentować swoje kluby od 30 marca w fazie ligowej. Pod szyldem każdego z 16 zespołów Ekstraklasy będzie występowało czterech zawodników – 2 na platformie PS oraz 2 na platformie XO. Obowiązywał będzie tryb gry 1 vs 1 w formule gry online FIFA Ultimate Team. Kluby rozegrają w sumie 30 meczów – 8 najlepszych teamów weźmie udział w Wielkim Finale, który odbędzie się 26 maja.

Za realizację transmisji na żywo odpowiadać będzie dobrze już znane w świecie esportu Polsat Games. Oprócz tego, partnerami strategicznymi zostało Electronic Arts Polska jako wydawca gry, a także ESL Polska odpowiedzialne za całą koordynację turnieju.

Ekstraklasa jako kolejna liga piłkarska dołącza do ekskluzywnego grona oficjalnych lig partnerskich EA SPORTS. Jest to dla nas strategiczny projekt, który pozwoli wejść polskiej scenie FIFA na jeszcze wyższy poziom. Cieszy nas zaangażowanie samej Ekstraklasy jak i wszystkich klubów oraz fakt, iż dostrzegają one potencjał esportu w Polsce. Jest to również świetna informacja dla polskich graczy FIFA. Dzięki temu turniejowi mogą oni dołączyć do oficjalnej klubowej rywalizacji i walczyć o punkty, które w konsekwencji mogą umożliwić im awans na tegoroczne globalne finały FIFA eWorld Cup 2019™

Konrad Wójciński – Marketing & Communications Manger Electronic Arts Polska.