IEM Katowice Major 2019 Legends Stage: Podsumowanie dnia piątego

Copyright: ESL | Helena Kristiansson

Kolejny dzień zmagań podczas Intel Extreme Masters Major 2019 za nami. Poznaliśmy ostatnie drużyny, które awansowały do fazy playoff.

Ostatnie potyczki Legends Stage’a za nami. Mecze wyłoniły trójkę szczęśliwców, którzy awansowali dalej, jak i ostatnie trzy drużny, które pożegnały się ze Spodkiem. Rozpiskę wczorajszych spotkań możecie sprawdzić poniżej:

  • ENCE 2:0 AVANGAR
  • NiP 2:1 Vitality
  • FaZe 2:0 Cloud9

Pierwszy mecz nie był dla nikogo niespodzianką. Finlandczycy bezproblemowo poradzili sobie z przeciwnikami nie tracąc ani jednej mapy. Kolejny mecz zapowiadał się jednak znacznie ciekawiej. Naprzeciw siebie wyszły dwie bardzo mocne i lubiane formacje. Szkoda, że te drużyny na siebie trafiły. Obydwie grają fajnego cs i miło by było zobaczyć je w fazie playoff. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Szwedzi po zaciętej walce pokonali Vitality. Jednak myślę, że zawodnicy z Francji mogą zaliczyć ten turniej do udanych. Ostatnim spotkaniem tego dnia była potyczka FaZe z Cloud9. Wiele osób obawiało się o drużynę Niko, lecz jak widać niepotrzebnie. Nie zawiedli oni setek tysięcy osób i udało im się wygrać, a zarazem uratować sporą część pick’emów. Mecze z polskim komentarzem, mogliście zobaczyć na kanale ESL Polska.