Elite League – amatorska liga w grze League of Legends, wkrótce wystartuje z trzecim sezonem. Kwalifikacje rozpoczną się już w lipcu. Zapisy trwają do 31 czerwca a dołączyć może każda drużyna, której zawodnicy spełniają wymagania dotyczące dywizji (nie może ona być wyższa niż diament 1).

Elite League, wówczas jeszcze pod inną nazwą, powstała w styczniu 2018 roku, z inicjatywy graczy głodnych rywalizacji na wyrównanym poziomie. W pierwszym sezonie udział wzięło 8 drużyn, które pomimo braku nagród bardzo mocno zaangażowały się w projekt. Liga miała już własną stronę, na której pojawiały się skróty meczów, a play-offy były transmitowane na żywo. Cała inicjatywa dość szybko zaczęła nabierać tempa. Kwalifikacje do drugiego sezonu cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wyłoniło się z nich 18 drużyn które zostały podzielone na dywizję Low Elo (gracze z dywizją nie wyższą niż platyna 1) oraz High Elo (gracze z diamentu). Liga pozyskała także pierwszych sponsorów takich jak Power Game, TechDesk oraz Termy Bukovina. Zapewnili Oni zwycięzcom obu dywizji oraz najlepszemu zawodnikowi turnieju, nagrody: napoje dla graczy, podkładki oraz wejściówki na termy.

Przeczytaj:  Liga Legend na antenie Polsat Games - Ultraliga już w październiku!

Mimo wielu problemów związanych z ustalaniem terminów spotkań, korzystaniem z kont o niższej dywizji oraz toksycznością niektórych graczy, liga wciąż się rozwija. Drużyny, które zakwalifikują się do sezonu trzeciego, będą musiały zapłacić wpisowe wysokości 50 zł. Jest to kwota, która pozwoli opłacić wszelkie potrzeby ligi a przede wszystkim sprawi, iż nagrody będą znacznie atrakcyjniejsze.