Copyright: Luckbox23 czerwca odbył się finał

finałów ESL Pro League Sezon 9, w którym Team Liquid podejmowało drużynę G2 Esports.

Po ponad pięciogodzinnym spotkaniu rozgrywanym systemem bo5 drużyna z zza oceanu pokonała francuskie G2 Esports wynikiem 3:1. Pomimo takiego wyniku mecz był bardzo wyrównany i dochodziło do kilku dogrywek.

Pierwszą mapą wybraną przez Francuzów został de_dust2. Pierwsza połowa, w której stronę CT rozgrywała ekipa z Francji zakończyła się wynikiem 8:7 dla nich. Druga część tej mapy była podobna, ale na korzyść Liquid. Po 30 rundach wynik wynosił 15:15 więc potrzebna była dogrywka, którą bezproblemowo wygrali Amerykanie. Na Dustcie najlepiej zaprezentował się Elige, który zanotował 32 trafienia.

Druga część spotkania – z wyboru Liquid – rozgrywana była na de_overpass. G2 rozpoczynające po stronie CT pomimo wygrania 2. pierwszych rund przegrało tę stronę 13:3. W drugiej połowie ich atak w ogóle nie istniał. Wynik wyniósł 16:3 dla Liquid. Na overpassie najlepiej poradzili sobie Nitro oraz Twistzz, którzy zanotowali po 19 zabójstw.

Mapą, która mogła wyłonić zwycięzcę został (z wyboru G2) de_nuke. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak o jedną rundę więcej wygrywali zawodnicy z Francji grający po stronie atakującej. Druga część była jednak dominacją drużyny G2, wygrali oni trzecią część tego spotkania 16:12. Najwięcej eliminacji zanotowali Jackz i Twistzz po 23.

Ostatnią – w pragnieniu wszystkich fanów Teamu Liquid i samych zawodników tej drużyny – mapą zostało de_inferno czyli wybór Amerykanów. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale jednak na korzyść pogromców Astralis. Po drugiej połowie wynik meczu wyniósł 15:15 więc po raz kolejny potrzebna była dogrywka. Po kilku dodatkowych rundach przewagę uzyskała drużyna zza oceanu i nie wypuściła jej już z rąk wygrywając 22:25. Po tylu dogrywkach wynik 42 zabójstw Stewiego nie powinien nikogo dziwić.

Jeżeli podliczymy wszystkie eliminacje zdobyte w tym meczu przez poszczególnych zawodników zobaczymy, że aż dwóch z nich przekroczyło granicę 100 trafień, są to Jonathan 'EliGE’ Jablonowski oraz Russel 'Twistzz’ Van Dulken.

Mecz, choć bardzo wyrównany, pełny emocjonujących rund oraz dogrywek zakończył się wynikiem 3:1 dla Team Liquid. Amerykanie tym samym sięgnęli po zwycięstwo w Finałach ESL Pro League Sezon 9. Drugie miejsce zajęła drużyna G2 Esports, a 3-4 NRG Esports oraz Mousesports.