Kolejny wieczór zmagań polskich ekip w ramach ESEA MDL Season 28 już na nami. Dzisiaj swoje mecze rozgrywało Team Kinguin oraz PACT. Rywalem PACT było FriendlyFire, TK natomiast musiało stawić czoła Gambit.

Mapą na której PACT walczył z FF był de_cache. Od samego początku to FriendlyFire dominowało polski skład. W pewnym momencie PACT przegrywało aż 0:7. Na szczęście ekipa „darko” odrobiła nieco straty, przegrywając pierwszą połowę wynikiem 10:5. W drugiej połowie obie ekipy grały bardzo równo. FriendlyFire udało się zdobyć sześć rund, a PACT o jedną mniej. Niestety zaliczka z pierwszej połowy działała na korzyść FF, dzięki czemu niemiecka drużyna wygrała cache’a 16:10.

0 1

Pingwiny swoje spotkanie rozgrywały na mapie de_train. Drużyna „TaZ’a” rozpoczęła mecz jako antyterroryści, czyli teoretycznie łatwiejszej stronie. Mimo to, pierwsze rundy trafiły na konto Gambit. W pewnym momencie ekipa ze wschodu prowadziła 3:0. Na odpowiedź Pingwinów nie trzeba było jednak długo czekać. W kilka chwil polski skład odrobił stratę do rywala, wychodząc na dwurundowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy to Pingwiny zdobył przewagę, prowadząc 10:5. Drugą połowę lepiej rozpoczęło Gambit, zdobywając rundę pistoletową a wraz z nią dwie kolejne. Na tym można jednak zakończyć listę sukcesów ekipy „Dosi”. Do końca spotkania większość rund trafiła na konto Team Kinguin. Finalnie train zakończył się wynikiem 16:10.