Emocje powoli opadają. LANXESS Arena pustoszeje. Właśnie zakończyliśmy wielki finał ESL One Cologne 2018. Jak on wyglądał?

Pierwszą mapą otwierającą pojedynek BO5 był Overpass, wybór Natus Vincere. Zgodnie z przypuszczeniami zawodnicy z regionu CIS nie mieli większych problemów, by pokonać oponenta. Bardzo wyrównana pierwsza połowa nie przełożyła się niestety na walkę w drugiej. Będąc po stronie broniącej, NaVi sprawnie dokończyło Overpassa i nie zostawiło na BIG suchej nitki.

Po przerwie na serwerze pojawił się de_dust2. Ta niedawno odświeżona mapa była wyborem Niemców, przez co ukraińsko-rosyjska formacja mogła wybrać stronę, po której rozpocznie. Pick CT należał do całkiem udanych. NaVi zdobyło 7 oczek, przez co wynik nadal pozostawał otwarty. Druga runda pistoletowa to już popis „tabseNa”. Ten zawodnik ustrzelił wszystkich swoich przeciwników zdobywając ACE’a! Późniejsze popisy graczy BIG na pewno mogły się podobać. Niesamowicie agresywna gra, bardzo dobre rozkazy rzucane przez prowadzącego doprowadziły do rychłego końca mapy de_dust2. Remis w „dużych punktach” dawał komfort zarówno jednej, jak i drugiej drużynie.

Przeczytaj:  MLE 2018: 3 Liceum Ogólnokształcące zwycięża!
FOT. HLTV.org

Chwila przerwy dla graczy, w ciągu której administrator zmienił mapę na de_train. Tutaj BIG od początku zaprezentowało się nieźle. Pewnie wygrane pierwsze cztery rundy dawały nadzieję. NaVi wzięło się jednak do roboty i zwyciężyło aż 7 rund po stronie atakującej. Druga połowa znów rozpoczęła się od wygranej Niemców. Po chwili niestety przegrali rundę, w której oponent dysponował jedynie pistoletami bez kamizelek. To doprowadziło do bardzo szybkiego upadku Berlin International Gaming. Kolejne dziewięć rund padło łupem zawodników Natus Vincere.

„s1mple” i jego koledzy mieli bardzo dobrą okazję do zdobycia trzeciej mapy, która dawałby im zwycięstwo. Inferno było „wygodną” opcją zarówno dla BIG, jak i NaVi. Tutaj, tak jak i we wszystkich poprzednich mapach, pierwsza połowa okazała się niezwykle wyrównana i zakończyła się najbliższym możliwym wynikiem. Ten wynik zagwarantowała gra Aleksandra w ostatniej rundzie, który zdobył aż 4 zabójstwa, w tym jedno z noża! Zmiana stron to już niestety początek końca gospodarzy. Natus Vincere od początku dominowało. Ich ataki na bombsite’y były zabójczo skuteczne, a zawodnicy BIG nie mieli żadnego sposobu by przeciwstawić się im. Finalnie zdobyli tylko jedno oczko.

Przeczytaj:  Aristocracy rozpoczyna walkę w ECS Season 8 Europe Pinnacle Cup Open Qualifier!

Natus Vincere

ESL One Cologne 2018

de_overpass

16:10

de_dust2

11:16

de_train

16:10

de_inferno

16:8

BIG

31

Tak oto zawodnicy z Rosji oraz Ukrainy podbijają prestiżowy turniej ESL One Cologne 2018. Bardzo dobra gra w każdym meczu pozwoliła im na wzniesienie pięknego pucharu. Kolejnym turniejem, na którym pojawi się ta drużyna będzie ELEAGUE CS:GO Premier 2018. Śledźcie nasz fanpage oraz stronę WWW, by być na bieżąco ze światem esportu!