Rozpoczął się piąty tydzień EU LCS Summer Split 2018. Splyce wciąż odrabia straty, G2 powstaje po nieudanym czwartym tygodniu, a Misfits dalej dominuje.
Splyce 1:0 Giants Gaming

Na początku spotkania zobaczyliśmy kilka agresywnych wymian głównie w dolnej części mapy, z których korzystniej wychodziło Splyce. Szybko jednak to Giants Gaming przejęło inicjatywę. Ich kompozycja opierała się na środkowej fazie gry, dzięki czemu w tej części spotkania to oni byli górą. Zawodnicy Splyce mimo sporej straty w złocie, zdołali się wybronić wygrywając kluczowe starcia i zgarniając pierwszego Barona. Giants wciąż zwyciężali w wielu pojedynkach lecz nie byli w stanie zamknąć gry, co ostatecznie przyczyniło się do ich porażki. Kai’Sa oraz Zoe po stronie niemieckiej formacji były nie do powstrzymania w końcowej fazie gry.

FC Schalke 04 1:0 H2k-Gaming

Z początku spotkanie było bardzo spokojne. Do 20 minuty zobaczyliśmy tylko 2 zabójstwa. W środkowej fazie gry mecz trochę przyspieszył. Obie drużyny dokonywały agresywnych wymian. Schalke, które przejęło inicjatywę, szybko ją straciło przegrywając walkę drużynową i oddając przeciwnikom pierwszego Barona. H2k-Gaming po zdobyciu wzmocnienia rozpoczęło oblężenie. Zawodnicy Schalke zdołali się jednak wybronić, a także przeprowadzić skuteczny kontratak. H2k poradziło sobie z obroną równie dobrze dobrze przez co po raz kolejny to oni zaczęli dyktować warunki. W 37 minucie ruszyli na Starszego Smoka. Zapowiadało się że zdobędą go bez większego problemu, lecz plany pokrzyżował im Vizicsacsi. Grający Poppy toplaner Schalke, za pomocą swojego ultimate’a odrzucił aż trzech przeciwników. Jego drużyna zdołała nie tylko ukraść wzmocnienie, lecz także wyeliminować prawie wszystkich zawodników H2k i zamknąć to spotkanie.

Przeczytaj:  Czego spodziewać się od LoL w 2024 roku?

Team ROCCAT 0:1 Misfits Gaming

Misfits Gaming ponownie starali się zdominować przeciwników we wczesnej fazie gry. Pierwsze trzy zabójstwa wpadły co prawda na ich konto, lecz Team ROCCAT szybko odpowiedzieli, uniemożliwiając oponentom zdobycie Barona. Obie strony dokonały później kilka agresywnych wymian, lecz wciąż to Misfits miało znaczną przewagę. Niemiecka formacja zagrała całkiem dobrze. To jednak nie wystarczyło. W ostatecznym starciu o drugiego Barona polegli, a na konto Misfits wpadło już 9 zwycięstwo.

Unicorns Of Love 0:1 Fnatic

Spotkanie koncentrowało się głównie na środkowej alei. Tam Caps kompletnie zdominował midlanera Unicorns Of Love. Już w 7 minucie zdołał zwyciężyć pojedynek 1 na 1, a to był dopiero początek. W 10 minucie na swoim koncie miał już cztery kille. Zawodnicy UOL zdobyli kilka zabójstw na dolnej i górnej alei, lecz straty na midzie były zbyt duże. W walkach drużynowych rozpędzony z łatwością pozbywał się przeciwników, których łapali dla niego sOAZ i Broxah. Mecz zakończył się w 27 minucie a końcowe statystyki Capsa wynosiły 15/0/3.

G2 Esports 1:0 Team Vitality

Przeczytaj:  Zalety i wady ELO boositngu w League of Legends

G2 zdecydowało się na taktykę, która przyniosła im najwięcej zwycięstw w tym splicie. Całe złoto z mida i jungli zdobywał grający Taliyah Perkz, wpierany przez Jankosa. Ich kompozycja potrzebowała czasu by się rozpędzić, więc early game należał do Team Vitality. Kiedy na konto Perkza i Hjarnana wpadło kilka zabójstw, to G2 przejęło inicjatywe. Ich obrażenia były ogromne, co z połączeniem efektów kontroli tłumu ze strony pozostałej części drużyny gwarantowało zwycięstwo we wszystkich kolejnych walkach drużynowych. Mecz zdołali zamknąć w 39 minucie.

Co czeka nas dzisiaj?

Przed nami II dzień czwartego tygodnia EU LCS Summer Split 2018. Dziś zobaczymy następujące spotkania: