Drugi dzień europejskiego Minora za nami. Poznaliśmy już wszystkich uczestników fazy play-off. Sprawdźcie jak minęły piątkowe pojedynki.

Matchday rozpoczęliśmy od spotkania Team Kinguin ze Sprout. Duńsko-niemiecka formacja niestety poradziła sobie bardzo dobrze, a „Pingwiny” pomimo kilku rund wygranych z rzędu nie zdołały powrócić. Więcej o tym pojedynku możecie przeczytać tutaj!

Sprout

EU Minor

de_nuke

Team Kinguin

169

Drugie spotkanie, również w systemie BO1, rozgrywało się pomiędzy Ninjas in Pyjamas, a Red Reserve. Derby Szwecji mogliśmy oglądać na mapie de_overpass. Tutaj niesamowicie rozpoczęli gracze RR. Osiem rund zdobytych tylko z jedną stratą napawało obawą o szybkie zakończenie tego spotkania. Tak się jednak nie stało, a NiP odrobiło straty i wyszło na prowadzenie. „Get_Right” i spółka zdobyli aż 13 oczek z rzędu co kompletnie odwróciło ich sytuację w meczu. Od pewnego momentu Red Reserve znalazło jednak sposób na defensywę rywala i mogliśmy cieszyć się niezwykle zaciętą końcówką. „Nindże w piżamach” ostatkiem sił doprowadziły do zdobycia swojego szesnastego punktu i to one awansowały do meczu o pierwsze miejsce w grupie B.

Ninjas in Pyjamas

EU Minor

de_overpass

Red Reserve

1614

O pierwsze miejsce w grupie zawalczyły drużyny, które wygrały swoje poprzednie spotkania. NiP podjęło Sprout. Na mapie de_inferno mogliśmy zobaczyć kawał dobrego widowiska. Pomimo bardzo dobrego początku dla Szwedów, nie byli oni w stanie wygrać pierwszej połowy. Duńsko-niemiecka formacja przełamała się i wygrała aż 8 rund z rzędu. Po zmianie stron to znów europejski miks był górą. Wygrana runda pistoletowa oraz pokonanie przeciwników, gdy Ci mieli słabsze wyposażenie pozwoliło na odskoczenie z wynikiem. Szwedzi nie poddawali się jednak i wystrzelili jak z procy doprowadzając do wyniku 14-12 na ich korzyść. W rundzie numer 27 zdażyła się niesamowita rzecz. „NaToSaphiX” popisał się genialną akcją z AWP co dało jeszcze nadzieję młodym graczom. Dwie rundy wygrane pod rząd dały im wyrównanie. Końcówka była jednak niezwykle wyrównana i finalnie zakończyliśmy podstawowy czas gry remisem. By wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. W niej gracze Sprout nie dali już szansy swoim przeciwnikom i pewnie kroczyli po zwycięstwo. To oni wychodzą do fazy play-off Minora, a NiP musi jeszcze zmierzyć się ze zwycięzcą meczu Team Kinguin vs Red Reserve.

Sprout

EU Minor

de_inferno

1916

Spotkanie o „być albo nie być” stoczyli zawodnicy Team Kinguin. Pojedynek BO3 ze Szwedzką formacją wyłonił drużynę, która ma jeszcze szansę na grę w fazie play-off. Niestety zacięty mecz przegrali Polacy, o czym możecie przeczytać tutaj.

20

Mecz, który miał za zadanie wyłonić ostatniego uczestnika fazy play-off rozstał rozegrany pomiędzy NiP, a Red Reserve. Oba zespoły spotkały się już wcześniej, w meczu otwarcia grupy B. Wtedy to zespół „Get_Righta” wygrał najbliższym możliwym wynikiem. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Krótkie serie wygranych drużyny Ninjas in Pyjamas przeplatały się z pojedynczymi oczkami dla Red Reserve. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się z przewagą pięciu oczek dla „Nindż”. Zmiana stron przyniosła NiP wygraną rundę pistoletową oraz pierwszą odsłonę z pełnym ekwipunkiem przeciwnika. Oznaczało to, że do wygranej brakuje im już jedynie dwóch punktów. Okazały się one jednak niezwykle trudne do zdobycia. „Twist” i spółka rozpędzili się i w ciągu kolejnych 10 rund oddali zaledwie jedną. Wynik 15-14 zapowiadał dogrywkę, lecz w ostatniej rundzie podstawowego czasu Christopher Alesund wziął odpowiedzialność na swoje barki. Dwa otwierające fragi dały zwycięstwo jego drużynie. Druga mapa również rozpoczęła się korzystnie dla graczy Ninjas in Pyjamas. Przewaga 6 oczek nad przeciwnikiem dała im jednak zbyt duże rozluźnienie i Red Reserve doprowadziło do najbliższego możliwego wyniku po pierwszej połowie. Zmiana stron przyniosła jednak świeżość i NiP stosunkowo gładko poradził sobie z przeciwnikiem po stronie broniącej. Zaledwie pięć wygranych rund przez oponenta nie mogło im zagrozić.