Wczorajsze mecze europejskiego Minora niewątpliwie przyniosły wiele emocji. Kto wyszedł zwycięsko z dwóch starć BO3?

CR4ZY vs fnatic

Popołudnie rozpoczęliśmy od meczu Serbów ze Szwedami. Fnatic było niewątpliwym faworytem tego turnieju i każdy liczył na to, że znajdą się w czołowej dwójce. „Xizt” i spółka potwierdzili chęć szybkiej wygranej już w fazie grupowej, gdzie bez problemu pokonali North i Ancient. Mecz półfinałowy to jednak zupełnie inna gra legendarnej organizacji. Przegrana z mousesports zepchnęła ich do dolnej drabinki, gdzie zmierzyli się z CR4ZY. Był to mecz obfitujący w wiele ciekawych, a także zaskakujących akcji. W pamięć może zapaść kilka ostatnich rund mapy de_train, gdzie czasem można było odnieść wrażenie, że przed oczami mamy mecz rang Gold Nova. Serbowie zdołali jednak pokonać fnatic 2-0 i to oni zawalczą dziś z North o miejsce na Majorze.

North vs mousesports

Myszy, zaraz po fnatic, były drugim pretendentem do zgarnięcia bezpośredniego awansu na turniej w Berlinie. Pomimo falstartu w fazie grupowej z NoChance, udało im się odrobić straty i od tego momentu nie przegrali spotkania. Swoją dobrą formę potwierdzili we wczorajszym spotkaniu z North, gdzie nie pozostawili na przeciwniku suchej nitki. Stunkowo łatwe dwie mapy zapewniły im pierwsze miejsce na turnieju EU Major, a co za tym idzie, mają już gwarantowane swoje miejsce podczas Starladder Berlin Major 2019.

Przeczytaj:  Derby Polski w OGA Counter PIT

Przed nami ostatnie spotkanie europejskiego Majora, jakim będzie pojedynek CR4ZY z North. Ten mecz już o 18:00 na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego!