Minor europejski trwa w najlepsze. Dziś mieliśmy okazję obejrzeć dwa spotkania BO3, które zadecydowały o wyglądzie górnej oraz dolnej drabinki fazy play-off.

CR4ZY vs North

To spotkanie zapowiadało się na wyjątkowo wyrównane. CR4ZY bez żadnych problemów przeszło fazę grupową i już po dwóch spotkaniach miało zapewniony awans. Pomimo bardzo dobrego startu, North, musiało w drugim spotkaniu uznać wyższość fnatic. W ostatecznym momencie na tym turnieju, ponownie pokonali niemiecką formację i zameldowali się w półfinałach. Mecz od samego początku układał się po myśli Duńczyków. Pomimo lekkich problemów po stronie broniącej, North uporało się z przeciwnikiem na mapie de_inferno, a po chwili przerwy akcja przeniosła się na de_train. Ta konfiguracja całkiem dobrze rozpoczęła się dla CR4ZY. Wynik 4:1 zapowiadał dobry start, jednak już po chwili „JUGi” i spółka uderzyli ze zdwojoną siłą, nie dając dojść do głosu przeciwnikowi. Spora zaliczka z pierwszej połowy ponownie wystarczyła do zdobycia zwycięstwa. Pomimo walki, serbska formacja musiała przyznać wyższość przeciwnikom i już jutro zawalczy w meczu ostatniej szansy.

fnatic vs mousesports

Jednym z faworytów do triumfu na tym Minorze niewątpliwie było mousesports. Pomimo problemów w fazie grupowej, udało im się dotrzeć do półfinału gdzie zmierzyli się ze szwedzkim fnatic. „Xizt” i drużyna nie są aktualnie w formie, co niewątpliwie było widoczne w tym starciu. Szwedzi zaprezentowali nam dobrą walkę na Dust2. Szczególnie było to widoczne po stronie broniącej, gdzie niemal udało się powrócić ze stanu 10:15. Mousesports w ostatnim momencie jednak ożyło i wykończyło mapę numer jeden. O awansie zadecydowało de_inferno. Tutaj od samego początku „karrigan” i spółka pokazali na co ich stać. W pewnym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 10:1. Na szczęście dla widowni fnatic przebudziło się w końcówce pierwszej połowy i zdobyło cztery rundy. To jednak nie wystarczyło, ponieważ Myszy niezwykle sprawnie napierały na rywala po zmianie stron. Tylko trzy wygrane rundy zadecydowały o tym, że już jutro fnatic zmierzy się CR4ZY w meczu o „być albo nie być” na Minorze europejskim.