Święto dla każdego fana Counter-Strike’a, czyli drugi już Major w tym roku, rozpocznie się za nieco ponad miesiąc. Dziś wystartowały natomiast Minory, których celem jest wyłonienie najlepszych ekip z danych regionów.

Od 17 do 29 lipca rozgrywane będą turnieje regionalne, dzięki którym lista ekip podczas pierwszego etapu Majora zostanie uzupełniona. O New Challengers Stage zawalczą drużyny z Ameryki Północnej i Południowej, Europy, CIS oraz Azji.

Już o 16:00 rozpoczniemy zmagania w grupie europejskiej. Niezwykle mocny line-up tego turnieju zapowiada wielkie emocje. Wśród drużyn znajdziemy między innymi mousesports, fnatic czy BIG Clan. Pełną rozpiskę grupową znajdziecie pod artykułem, teraz natomiast przyjrzymy się pierwszym parom.

mousesports vs NoChance – 16:00

Obie ekipy w ostatnim czasie nie miały zbyt wielu okazji do oficjalnych pojedynków. „Maikelele” i spółka dokładnie tydzień temu rozegrali spotkanie na polskie Aristocracy w lidze UCC Summer Smash, które zakończyło się ich przegraną. Mousesports natomiast uległo dzień wcześniej drużynie CR4ZY w zamkniętych kwalifikacjach do ESL One New York. Nie możemy zatem ocenić aktualnej dyspozycji obu formacji. Na pewno okres przygotowawczy przed Minorem nie poszedł na marne i zobaczymy spotkanie na najwyższym światowym poziomie. Osobiście skłaniałbym się jednak ku wygranej NoChance.

Przeczytaj:  Dzień z Pingwinami! Mecze Kinguin w kwalifikacjach do ESL Pro!

North vs BIG – 16:00

Meczem otwierającym grupę B, będzie pojedynek niemiecko-duński. Występów North nie mieliśmy okazji oglądać niemal miesiąc. Trudno więc stwierdzić jak wygląda ich gra drużynowa oraz forma poszczególnych zawodników. BIG Clan rozgrywało natomiast zamknięte kwalifikacje do ESL ONE New York, gdzie odpadli w ćwierćfinale z Tricked. Czy „XANTARES” poprowadzi swoich kolegów do zwycięstwa, a może snajperka „JUGiego” okaże się bezlitosna dla przeciwników? Tego dowiemy się już za niecałe dwie godziny!

CR4ZY vs Sprout – 17:15

Druga para pojedynków to między innymi bitwa CR4ZY ze Sprout. Niemcy, w przeciwności do większości ekip w tym artykule, swoje ostatnie oficjalne spotkanie rozgrywali całkiem niedawno. Mogliśmy obserwować ich bowiem na ESEA Global Challange. Tam po bardzo pewnych występach w grupie zmierzyli się w półfinale z Team Spirit, którym po wyrównanych dwóch mapach ulegli. Ekipa, w której przewagę stanowią Serbowie, w swoim ostatnim występie uległa G2 Esports. Ważną rolę w drużynie CR4ZY odgrywa „EspiranTo”. Ten młody zawodnik udowodnił już wiele razy, że potrafi wziąć ciężar gry na swoje barki. Jeśli tylko dobrze wejdzie spotkanie, prawdopodobnie zakończy się ono zwycięstwem jego drużyny.

Przeczytaj:  Kontynuować zwycięską serię - Illuminar vs Lyngby Vikings

fnatic vs Ancient – 17:15

Zwieńczeniem pierwszego artykułu o Minorach, będzie bratobójczy pojedynek. Już za 3 godziny legendarna organizacja fnatic podejmie Ancient – „młodych gniewnych”. Zarówno jedni, jak i drudzy w swoich ostatnich spotkaniach nie brylowali. Niewątpliwą przewagą fnatic może być doświadczenie, jednak czy tą cechą zdołają przebić umiejętności indywidualne „drakena” i spółki?

Spotkania rozgrywane podczas Minorów możecie śledzić na kanale Twitch Piotra „izaka” Skowyrskiego. Aktualnie transmitowane jest spotkanie grupy amerykańskiej, gdzie NRG podejmuje Sharks.

Grupy Minora EU

Grupa A:

  • CR4ZY
  • mousesports
  • NoChance
  • Sprout

Grupa B:

  • Ancient
  • BIG
  • fnatic
  • North