Następnym w kolejności starciem w trzecim dniu Majora w Londynie będzie pojedynek pomiędzy compLexity a BIG. Mimo tego, iż obie ekipy przed rozpoczęciem tego spotkania miały bilans 1:1, to raczej Niemcy wydawały się faworytem do zwycięstwa.

CompLexity dobrze zaczęło mapę de_inferno wygrywając „pistolety” i kolejne punkty. Przy wyniku 4:1 popisał się Owen „smooya” Butterfield, który w znakomity sposób zdobył ace’a, dzięki któremu jego drużyna się obudziła i doprowadziła do remisu 4:4. Później to Amerykanie kontrolowali przebieg meczu, wychodząc po pierwszej połowie na prowadzenie 9:6. Druga „pistoletówka” wpadła na konto Niemców, którzy błyskawicznie doprowadzili do remisu 9:9. W sytuacji remisowej compLexity poradziło sobie znacznie lepiej, pewnie wygrywając rundę za rundą i kończąc to spotkanie zwycięstwem 16:12. Dzięki wygranej z BIG, Amerykanie mają obecnie wynik 2:1 i są blisko awansu do fazy nowych legend. Niemcy zaś mają jedno zwycięstwo i dwie porażki i są o krok od odpadnięcia.

CompLexity

FACEIT Major London 2018

de_inferno

BIG
16 12

Czwartym spotkaniem w trzecim dniu Majora organizowanego przez FACEIT, zmierzą się Team Spirit i Rogue. Obie mają bilans 1:1, ale przed rozpoczęciem spotkania to drużyna z Ameryki była typowana przez bukmacherów do zwycięstwa w tym pojedynku.

Obie drużyny zdecydowały, że zobaczymy overpassa w tym spotkaniu. Lepiej tę mapę zaczęli Rosjanie, którzy zgarnęli pierwsze trzy rundy. Rogue zaczęło powoli odrabiać wynik, zdobywając cztery punkty i doprowadzając do wyniku 6:4. Na tych czterech rundach gracze z Ameryki się zacieli, gdyż już do końca połowy nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom. W konsekwencji przegrali oni połówkę jednostronnym rezultatem 11:4. Spirit całkowicie zdominowało rywala w drugiej połowie, nie oddając im już ani jednej rundy i wygrywając miażdżąco to spotkanie wynikiem 16:4. Zwycięstwo dla Team Spirit oznacza, że brakuje jeszcze tylko jednej wygranej do awansu. Rogue ma obecnie bilans 1:2 i są blisko odpadnięcia z rozgrywek.

Team Spirit

de_overpass

Rogue
16 4

Wszystkie mecze FACEIT Major 2018 będzie można oglądać wraz z polskim komentarzem na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na twitchu.