Kolejnym starciem w ramach majora w Londynie – tym razem już zaplanowanym na dzisiaj – jest pojedynek Ninjas in Pyjamas z TYLOO. We wczorajszych pojedynkach NIP gładko wygrało z Polakami z Virtus.pro, a Chińczycy pokonali Gambit po dogrywce. Dzięki temu obie drużyny dziś rozpoczęły drugą rundę spotkań z korzystnym bilansem 1:0.

Mapę de_train lepiej zaczęli Szwedzi ugrywając rundę z pistoletami, ale momentalnie gracze z Chin odpowiedziało na force’ie, co pozwoliło wyjść im na prowadzenie 4:1. NIP nie pozwolił na dalsze powiększanie przewagi, doprowadzając do remisu 5:5. Cała pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, koniec końców skończyła się ona minimalną przewagą 8:7 dla drużyny ze Szwecji. Druga „pistoletówka” także wpadła na konto „Lekr0” i spółki, dzięki czemu wyszli oni na solidne prowadzenie 13:7. TYLOO jednak się nie poddawało, odrabiając pięć rund z rzędu. Ninjas in Pyjamas nie dało sobie w końcówce wyrwać zwycięstwa z rąk i to oni triumfowali rezultatem 16:12.

Ninjas in Pyjamas

FACEIT Major London 2018

de_train

Tyloo
16 12

Następnym w kolejności pojedynkiem była konfrontacja pomiędzy BIG a Vega Squadron. BIG które w pierwszej rundzie spotkań pewnie wygrało z Renegades powinno było dziś bez żadnych problemów rozprawić się z przeciwnikami, którzy niemiłosiernie męczyli się z drużyną Team Spirit.

Rywalizacja ta – już po raz drugi dziś – będzie toczyła się na train’ie. Mapę tą lepiej zaczęli gracze z Rosji, którzy zgarnęli „pistolety” i kolejne dwie rundy na swoje konto. Niemcy nie pozwolili rozpędzić się rywalom, dzięki czemu po chwili mogliśmy zobaczyć wynik 3:3. Gra toczyła się dalej bardzo wyrównanie, kolejny remis 6:6 idealnie to odzwierciedlał. W końcówce lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali pierwszą połowę wynikiem 9:6. W drugiej połowie BIG zwyciężyło w rundzie pistoletowej i doprowadzili do remisu 9:9. Na remisie nie poprzestali, ugrywając kolejne rundy, doprowadzając do rezultatu 12:9. Vega Squadron nie dała się stłamsić rywalowi i po raz kolejny zobaczyliśmy remisowy wynik, tym razem 13:13. Oba zespoły nie dały za wygraną i po chwili zobaczyliśmy dogrywkę. Doliczony czas gry był niesamowicie emocjonujący, obie drużyny tworzyły sobie niesamowite okazje, ale koniec końców wygrała Vega Squadron wynikiem 19:16.

BIG

de_train

Vega Squadron

16 19

Wszystkie mecze FACEIT Major 2018 będzie można oglądać wraz z polskim komentarzem na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na twitchu.