Najciekawszym dzisiejszym pojedynkiem dla polskiej sceny CS:GO było starcie pomiędzy Virtus.pro a OpTic. Obie drużyny nieudanie rozpoczęły Majora w Londynie, przegrywając swoje pierwsze spotkania, Virtusi z NiP’em a OpTic z Team Liquid. W tej sytuacji obie ekipy na pewno chciałyby pokazać co potrafią.

Na mirage’u Niedźwiedzie lepiej rozpoczęły wygrywając rundę na samych pistoletach i prowadząc po chwili 3:0. Duńczycy nie pozostali dłużni, wygrywając pięć rund z rzędu. Oprócz zdobycia jeszcze rundy numer 9 przez Polaków, to pozostali oni w cieniu rywala, nie mając kompletnie recepty na ich efektywną obronę. „JUGi” i spółka zakończyli pierwszą połowę bardzo dobrym dla siebie rezultatem 11:4. Po zmianie stron VP na szczęście zgarnęło drugą „pistoletówkę” i odrobiło wynik na 11:7. W momencie gdy OpTic grało już na fullu, „NEO” i spółka nie dawali rady, dzięki czemu gracze z Danii przy wyniku 15:8 byli o krok do zwycięstwa. Virtus.pro mając nóż na gardle wreszcie zaczęło zdobywać seryjnie punkt za punktem, ale ostatecznie nie udało im się doprowadzić do dogrywki i musieli uznać wyższość rywala, przegrywając spotkanie 16:13. Niestety przegrana ta, sprawia, że Polacy są już o włos od wypadnięcia z turnieju już w pierwszej fazie. Żeby to się nie stało muszą jutro obowiązkowo wygrać swoje spotkanie.

Przeczytaj:  Drugi dzień NA Minora za nami. Tym razem nie było niespodzianek!

Virtus.pro
 

FACEIT Major London 2018

de_mirage

 

 


OpTic
13 16

Ostatnim pojedynkiem drugiego dnia Majora w Londynie była konfrontacja pomiędzy Space Soldiers a compLexity. SS z racji tego, że było zmuszone do grania z trenerem, nie było od początku faworytem do zwycięstwa z formacją z Północnej Ameryki.

Obie drużyny zdecydowały, iż zmierzą się na inferno. Początek należał do drużyny z Turcji, która wygrała pierwsze trzy rundy. Amerykanie nie pozwolili na dalsze odbieranie sobie punktów i teraz to oni wyszli na prowadzenie wynikiem 5:3. CompLexity na tym nie zakończyło swojej dobrej gry, wręcz przeciwnie jeszcze podkręciło zmagania dominując totalnie rywala w dalszej części meczu i w konsekwencji wygrywając jednostronnie połówkę wynikiem 11:4. Druga „pistoletówka” padła łupem Turków, dzięki czemu odrobili niekorzystny dla siebie wynik na 11:7. Następnie obie drużyny dzieliły się na zmianę punktami, dzięki czemu SS pomniejszyło swoją stratę względem rywala do zaledwie dwóch rund. W decydujących rundach compLexity okazało się lepszą drużyną i to oni wygrali to spotkanie rezultatem 16:11.


Space Soldiers

 

FACEIT Major London 2018

de_inferno

 


CompLexity
11 16

Wszystkie mecze FACEIT Major 2018 będzie można oglądać wraz z polskim komentarzem na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na twitchu.