Poniżej prezentujemy zapowiedź ćwierćfinałowych meczów wraz z próbą podpowiedzi na pytanie, kto ma większe szansę na zwycięstwo. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałem!
 

BIG vs Natus Vincere, 20.09 godzina 16:15

Będzie to pierwszy rozgrywany ćwierćfinał. Obie ekipy w fazie nowych legend pokazały naprawdę dobrą formę, awansując do play’offów z bilansem 3:1. Niemcy pokonali takie drużyny jak FaZe Clan czy HellRaisers a Ukraińcy rozprawili się z Fnatic i NIP. W tym spotkaniu górą wydaje się być druga drużyna w rankingu HLTV czyli NaVi, lecz trzeba pamiętać, że na tym etapie obie ekipy będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony i wszystko może się zdarzyć.

 

 

compLexity vs MIBR, 20.09 godzina 19:45

W kolejnym ćwierćfinale zagra drużyna, która jest bez wątpienia największą niespodzianką tego Majora. Mowa tu oczywiście o compLexity, które zaskoczyło wszystkich awansując do ćwierćfinałów z bilansem 3:0 (!) oraz zgarniając status legendy. Ich przeciwnikiem będzie MIBR, które w poprzedniej fazie miało sporo problemów i awansowało dopiero po decydującym meczu. Brazylijczycy nie pokazali ostatnio jakiejś rewelacyjnej dyspozycji przez co Amerykanie mogą to wykorzystać i doprowadzić do sensacji wchodząc do półfinału. Jak będzie, zobaczymy!

Przeczytaj:  Polskie akcenty w dzisiejszych meczach Legend Series #5

 

Team Liquid vs HellRaisers, 21.09 godzina 17:15

Trzeci ćwierćfinał z udziałem Liquid i HellRaisers rozpocznie się dzień później. Amerykanie zgodnie z przewidywaniami gładko przeszli fazę nowych legend bez żadnej porażki, wygrywając z takimi drużynami jak Astralis czy Ninjas in Pyjamas. Mixowi z Europy nie poszło już tak łatwo. O ich awansie zadecydował mecz o wszystko z fnatic, z którego udało im się wyjść zwycięsko. W tym pojedynku wszystkie znaki na niebie i na ziemi przewidują bezproblemową wygraną Team Liquid.

Astralis vs FaZe Clan, 21.09 godzina 20:45

Ostatni ćwierćfinał będzie chyba najbardziej emocjonujący. Zmierzą się w nim Astralis i FaZe czyli obie ekipy na szczycie. Duńczycy oprócz przegranego spotkania z Liquid zaliczyli fazę legend do udanych, wchodząc do dalszego etapu z bilansem 3:1. Ekipa „raina” cudem uratowała się z bilansu 0:2 na 3:2. W tej sytuacji wydaje się, że to drużyna z Danii powinna pojawić się w półfinale, co potwierdzają także w swoich kursach liczni bukmacherzy.

 

Przypominamy, iż wszystkie spotkania FACEIT Major London 2018 transmitowane będą wraz z polskim komentarzem na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na twitchu.

Przeczytaj:  Pomścić Virtus.Pro - AGO vs Tricked w ESEA MDL!