Minory rozkwitły w pełni. Wczoraj zakończyliśmy fazę grupową rozgrywek amerykańskich oraz europejskich, a już dziś będziemy mogli śledzić poczynania drużyn w fazie play-off.

NRG vs FURIA – 10:00

Pierwszy półfinał amerykańskiego Minora rozgrywany będzie około godziny 10:00. Na przeciw siebie stanie Furia oraz NRG. Ekipa brazylijska nie weszła zbyt spektakularnie w berliński turniej. Przegrana na INTZ szybko zepchnęła ich do konieczności rozgrywania spotkań w formacie BO3. „KSCERATO” i spółka wybrnęli jednak z opresji i w pojedynkach z eUnited oraz Luminosity stanęli na wysokości zadania. Zdecydowanie lepiej radziło sobie NRG. Ci sprawnie pokonali na samym starcie turnieju TeamOne, a później przypieczętowali awans do fazy pucharowej wygraną z Sharks. Czego możemy spodziewać się po tym pojedynku? Niewątpliwie zaciętej gry i walki do samego końca. Myślę, że wszyscy kibice powinni przygotować się na trzy wyrównane mapy.

INTZ vs Sharks – 13:00

Druga para półfinałowa tego dnia to bratobójczy pojedynek. W obu zespołach znajdziemy piątkę zawodników z Brazylii, ale niewątpliwie nie zobaczymy tutaj taryfy ulgowej dla znajomych. INTZ, podobnie jak NRG, bardzo dobrze poradziło sobie w dwóch pierwszych meczach i to wystarczyło, by awansować do półfinałów. Niepokój może jedynie sprawić mapa de_train, gdzie „yeL” i jego koledzy odnieśli sromotną porażkę w starciu z Luminosity (3:16). Sharks natomiast do półfinałów awansowało z bilansem 2-1. Zdecydowanym faworytem tego meczu jest INTZ, jednak Rekiny na pewno nie poddadzą się bez walki. Tutaj również prawdopodobne jest rozgrywanie mapy numer trzy, jednak jeśli veto zostanie dobrze przeprowadzone, INTZ może zakończyć wszystko wynikiem 2-0.

Przeczytaj:  FACEIT Major: Podsumowanie drugiego dnia!

Pamiętajmy jednak, że w fazie play-off amerykańskiego Minora obowiązuje podwójna drabinka. Drużyny, które przegrają w dzisiejszych półfinałach zmierzą się ze sobą w meczu ostatniej szansy.