Pierwsza edycja Games Clash Masters swoje zwieńczenie będzie miała już w ten weekend. W dniach 28-30 września na gdyńskiej scenie stanie 8 zespołów, które powalczą o część z puli 90 000$.

Games Clash Masters to inicjatywa stworzona przez firmę Murator Expo. Założeniem było, by zachęcić do kibicowania reprezentacjom Polski w dyscyplinie jaką jest esport, nawet jeśli wcześniej widzowie nie mieli z nim kontaktu i nie są stałymi fanami. Większą frekwencję umożliwi na pewno wstęp wolny. Jest jednak dostępna pula biletów, która pozwala wejść na Gdynia Arena na godzinę przed oficjalnym otwarciem, aby zagwarantować sobie miejsce.

Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek przychylnie wypowiada się o finałach lanowych Games Clash Masters. Mówi także o otwartości miasta na nowe horyzonty, jakimi na pewno są sporty elektroniczne.

[su_quote]Trudno nie dostrzec popularności esportu, która przecież nieustannie rośnie. To branża rozwijająca się w niesamowitym tempie. Podobnie jak Gdynia, która jest miastem nowoczesnym i otwartym na ciekawe inicjatywy – Games Clash Masters właśnie do takich należy. Przed nami fantastyczne widowisko i okazja do zaprzyjaźnienia się ze sportem elektronicznym. W Gdynia Arenie mile widziani będą zarówno rutyniarze, jak i ci, którzy do tej pory o esporcie jedynie słyszeli. Zapraszam wszystkich mieszkańców i zapewniam, że atrakcji nie zabraknie.[/su_quote]

Przeczytaj:  Nadchodzi FAME MMAincraft- Klepa Roku

Samemu turniejowi będzie towarzyszyło wiele gamingowych atrakcji. Kilka stref free2play (m.in. dedykowany obszar dla Fortnite), a także turniej 2vs2, którego organizatorem jest marka Teetres to tylko niektóre z ciekawych aktywności. Fani będą mieli również okazję na spotkania z profesjonalnymi graczami w strefie spotkań. Sam turniej rozgrywać się będzie pomiędzy ośmioma ekipami. Harmonogram sprawdzicie na poniższej grafice.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez takich osób jak prowadzący, reporter, komentatorzy czy analizatorzy. Dlatego spieszymy z przedstawieniem wam tych osobistości:

Prowadzący sceny:
Maciej „sawik” Sawicki

Reporterka:
Wiki „Vikivi” Wójcik

I para komentatorska:
Olek „vuzzey” Kłos
Adam „DESTRU” Gil

II para komentatorska:
Łukasz „Hermes” Pożyczek
Mateusz „HaX” Ogonowski

Prowadzący analizy:
Andrzej „Śledziu” Śledź

Analitycy:
Sebastian „dark” Babiński
Damian „MdN” Kisielewski

Audycje internetowe to bardzo ważna rzecz w przypadku turniejów offline. Tych będzie co nie miara, zarówno po polsku, jak i w językach obcych. Transmisję w naszym ojczystym języku znajdziecie na TwitchTV, w telewizji na kanale E-Sport TV, poprzez fanpage Radio Eska, a także na portalu EskaGo.pl. Widownia anglojęzyczna może śledzić zmagania na kanale Vortex Ent., natomiast rosyjskojęzyczni kibice transmisję mogą obejrzeć na UCC Studio 2.

Przeczytaj:  Zgorzelec Games Week zaprasza fanów esportu

Zapraszamy do Gdynia Arena już w ten weekend, na pewno nie będziecie żałować. Ogromny turniej CS:GO, wiele aktywności poza nim, festiwal Grill&BBQ oraz gwiazdy esportu czekają na Was! Bilety wczesnego dostępu znajdziecie tutaj. Śledźcie nasze social media (Facebook, Twitter, Instagram), by obejrzeć oryginalne materiały z Games Clash Masters.