SUPER GAME e-sport w Szczecinie dobiegło końca. Zwycięzcy LG Mistrzostw Polski Szkół oraz HIRO Quersus Pucharu Polski wyłonieni!

Impreza trwająca przez dwa dni (22-23 września) przyciągnęła do hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich mnóstwo sympatyków wirtualnych rozgrywek. Gracze z województwa zachodniopomorskiego mogli spróbować swoich sił w wielu tytułach, takich jak Counter-Strike: Global Offensive, FIFA 18, League of Legends czy Gran Tourismo. To dlatego, że organizatorzy udostępnili sprzęt na najwyższym poziomie! Każdy mógł przyjść, podłączyć własne peryferia i cieszyć się grą, nawet tą najbardziej wymagającą graficznie. Wszystko to mieściło się na specjalnej strefie free to play.

Luźne granie przeplatało się również z nutką rywalizacji. Organizowane krótkie deathmatchowe turnieje z nagrodami, dawały możliwość konkurowania i sprawdzenia swoich sił na tle reszty odwiedzających event.

Całą gamingową otoczkę skwitowały rozgrywane turnieje w CS:GO. W sobotę mogliśmy oglądać zmagania reprezentacji szkolnych z całej Polski. Niektórzy postanowili pozwiedzać świat – szkoła ze Słupska wynajęła autokar i z wycieczką przyjechała do stolicy Pomorza Zachodniego. Co ciekawe… wygrali oni cały turniej! Nie zabrakło emocji, bo w niedzielę kontynuowaliśmy rozgrywki w „kantera”. Najlepsze ekipy z zachodniopomorskiego walczyły o interesujące nagrody rzeczowe. W finale FellMystery uległo Griffins 1:2 i to drużyna Łukasza „leona” Szybowicza uplasowała się na najwyższym stopniu podium. Cały przebieg turnieju transmitowany był na twitch.tv/esptvpl oraz w telewizji na kanale E-SPORT TV. Jak prezentowało się pełne zestawienie miejsc w turniejach CS:GO?

Przeczytaj:  Meet Point na Narodowym już pod koniec maja!

HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie:

I miejsce – Griffins
II miejsce – FeelMystery
III miejsce – ForJustice

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie:

I miejsce – Zespół Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku
II miejsce – Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie
III miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Stargardzie

Równolegle, w niedzielę rozpoczął się turniej FIFA 18 – 1 vs 1. Również przez cały czas trwania wydarzenia toczyła się bardzo zacięta rywalizacja na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport sygnowanym marką TAG Heuer. Na podium w grze od EA Sports stanęli:

I miejsce – Wojciech Jastrzębski
II miejsce – Paweł Weinert
III miejsce – Konrad Stuła

Zwycięstwo w Gran Turismo Sport odniósł natomiast Adrian Paluszkiewicz.

Inicjatywa SUPER GAME esport napawa optymizmem. Kilku pasjonatów gamingu jeździ po Polsce i promuje sporty elektroniczne na najwyższym poziomie. Jeszcze kilkanaście dni temu odwiedzili Radom, teraz Szczecin, a w najbliższym czasie zawitają w Koninie. I rzec by można, „żyją na walizkach”. Niczym Cejrowski – boso przez świat, tak oni (choć w butach)… z esportem przez Polskę.

Przeczytaj:  Finały Games Clash Masters już za kilka dni!
fot. wyróżniająca Michał Jaworski / NW StudYo dla SUPER GAME e-sport